۲۶ تیر ۱۳۹۸

تا حد امکان از نصب بتای دوازدهم iOS 12 خودداری کنید!

تا حد امکان از نصب بتای دوازدهم iOS 12 خودداری کنید!

اپل از چند ساعت پیش دوازدهمین بتای آی او اس ۱۲ را برای توسعه دهندگان منتشر کرده است. این نسخه از سیستم عامل آی او اس دارای باگ‌های شناخته شده است که ممکن است باعث اختلال در کارکرد دستگاه‌ها شود و پیشنهاد می شود تا حد امکان از نصب بتای دوازدهم iOS 12 خودداری کنید!

توسعه دهندگانی که حساب ۹۹ دلاری اپل را دریافت کرده‌اند، از همین حالا می‌توانند با مراجعه به بخش Developer Center به این نسخه از آی او اس ۱۲ دسترسی داشته باشند. گفتنی است که این نسخه به دلیل وجود باگ‌های کاربری، تنها برای توسعه دهندگان ارائه شده است و کاربران عادی به آن دسترسی ندارند.

تا پیش از این، اپل نسخه هستم بتای آی او اس ۱۲ را به همراه باگ‌هایی ناخواسته در اختیار کاربران عادی و توسعه دهندگان قرار داده بود که پس از مدتی کوتاه از دسترس خارج شد؛ اما حالا کمپانی اپل با ذکر هشدارهای فراوان نسخه دوازدهم بتای آی او اس را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است.

در این نسخه، برخی اوقات بخش نوتیفیکیشن سنتر و کنترل سنتر از دسترس خارج می‌شود و کاربران امکان دسترسی به آن را ندارند. به همین دلیل اپل پس از مدتی کوتاه از عرضه این نسخه، بسته‌های الحاقی برای رفع آن را ارائه داده است.

با وجود اینکه این نسخه هنوز برای کاربران عادی آماده عرضه نشده است؛ توصیه می‌شود تا زمان عرضه نسخه نهایی آی او اس ۱۲ کاربران هیچ اقدامی در زمینه نصب نسخه‌های بتای نکنند، چرا که این کار ممکن است به دستگاه‌های در حال کار آن‌ها آسیب برساند.

گفتنی است که اپل نهایتاً تصمیم دارد تا دو هفته دیگر فرایند عرضه نسخه نهایی آی او اس ۱۲ را هم‌زمان با شروع فرایند پیش فروش آیفون‌های ۲۰۱۸ شروع کند و به همین دلیل کاربران بهتر است تا آن زمان صبر کرده و نسخه بهبود یافته این سیستم عامل را برای دستگاه‌های خود دانلود و نصب کنند.

ارسال نظر