اولین تصادف ماشین اپل

0 213

رخ داد یک تصادف در شهر کوپرتینو ایالت کالیفرنیا سروصدای زیادی به پا کرده است؛ چرا که یکی از اتومبیل‌های درگیر این تصادف ماشین اپل بوده است.

این رویداد در روز ۲۴ اوت (معادل دوم شهریور) اتفاق افتاده است که یکی از اتومبیل‌های درگیر این تصادف اتومبیل توسعه داده شده توسط شرکت اپل بوده است. گفتنی است که این رویداد اولین تصادف ماشین اپل به حساب میاید و طبق قوانین ایلاتی، شرکت اپل به عنوان توسعه دهنده این خودرو باید شرح کامل اتفاق را به سازمان راهنمایی و رانندگی و مدیریت وسایل نقلیه موتوری در کالیفرنیا ارائه دهد.

در این گزارش اپل به طور کامل شرح وقایع این تصادف را ارائه داده است با این حال به یک مطلب مهم در آن اشاره نشده است. در گزارش یاد شده اینکه آیا ماشین اپل مقصر بوده و یا اتومبیل دیگر باعث ایجاد تصادف شده مشخص نیست. سرعت ماشین اپل در لحظه تصادف کمتر از یک مایل بر ساعت بوده است در حالی که ماشین مقابل که مدل ۲۰۱۶ نیسان لیف بوده سرعتی بیش از ۱۵ مایل بر ساعت داشته است.

اپل از سال گذشته مجوزهای رسمی برای تست اتومبیل‌های خودران در ایالت کالیفرنیا را دریافت کرده است و از همان زمان تاکنون، سیستم‌های هوشمند خود را روی مدل‌های شاسی بلند RX450h لکسوس سوار کرده است.

گفتنی است که در سال‌های اخیر حساسیت روی نحوه کارکرد و ایمنی اتومبیل‌های خودران افزایش یافته است. این حساسیت در سال گذشته و بعد از رخ دادن یک تصادف توسط یکی از اتومبیل‌های خودران اوبر در انگلستان بیشتر نیز شده است. بر همین اساس، شرکت‌های توسعه دهنده اتومبیل‌های خودران باید گزارش کامل و مفصل هر گونه رخ داد خارج از پیش بینی را به موسسه‌ها و سازمان‌های اتومبیل رانی دولتی ارائه دهند.

بر اساس شایعات مطرح شده ماشین اپل قرار است در سال ۲۰۲۰ به صورت عمومی در برخی از کشورها تجاری سازی شده و روانه بازار شود. البته هنوز مشخص نیست که اپل همانند تسلا موتورز به صورت اختصاصی وارد صنعت خودروسازی می‌شود و یا با همکاری دیگر کمپانی‌های اتومبیل سازی اقدام به ارائه سیستم‌های هوشمند خودران می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن