۲۶ تیر ۱۳۹۸

اپل برای اضافه کردن ارتباط ۵G به آیفون‌های سال ۲۰۱۹، دست به دامان سامسونگ و مدیاتک می‌شود

اپل برای اضافه کردن ارتباط ۵G به آیفون‌های سال ۲۰۱۹، دست به دامان سامسونگ و مدیاتک می‌شود

اگرچه انتظار می‌رفت که اپل قابلیت پشتیبانی از ارتباط ۵G را در سال ۲۰۲۰ به گوشی‌های آیفون خود اضافه کند اما گزارش جدیدی که امروز از سوی خبرگزاری رویترز منتشر شد نشان می‌دهد که آیفون‌های سال ۲۰۱۹ قرار است برای اولین بار در بین محصولات اپل به این قابلیت عالی مجهز شوند.

اپل در طی سال‌های اخیر نشان داده است که برای اضافه کردن فناوری‌های جدید در حوزه شبکه‌های مخابراتی به گوشی‌های آیفون خود عجله زیادی ندارد. چرا که در سال‌های اخیر در این حوزه همیشه یک گام عقب‌تر از رقبای خود حرکت کرده است. با وجود این به نظر می‌رسد که اپل در نظر دارد در طی سال‌های آینده رویه جدیدی را در این بخش در پیش بگیرد و همزمان با دیگر رقبای خود پشتیبانی از نسل جدید از فناوری‌های ارتباطی را به گوشی‌های آیفون خود اضافه کند.

در ابتدا انتظار می‌رفت که اپل برای اولین بار در سال ۲۰۲۰، گوشی‌های هوشمند خود را به قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های ۵G مجهز کند. اما رویترز امروز در گزارشی اعلام کرد که این کمپانی در نظر دارد این قابلیت عالی را در سال ۲۰۱۹ به محصولات خود اضافه کند. به این ترتیب انتظار می‌رود در سال جاری میلادی شاهد معرفی و عرضه اولین نسل از گوشی‌های آیفون ۵G باشیم.

در این گزارش رویترز آمده است که اپل هم اکنون برای اضافه کردن این قابلیت به گوشی‌های آیفون سال ۲۰۱۹ خود با تعدادی از تولید کنندگان مودم‌های ۵G وارد مذاکره شده است. در این گزارش نام دو کمپانی سامسونگ و مدیاتک دیده می‌شود و اعلام شده است که یکی از این دو کمپانی قرار است جای کوالکام را به عنوان شریک تجاری اپل در این بخش بگیرد. اپل در طی یک سال اخیر با مشکلات زیادی از سوی کمپانی کوالکام روبرو بوده است تا جایی که این کمپانی توانست مجوز فروش گوشی‌های آیفون در چند کشور مختلف نظیر چین را لغو کند. این موضوع سبب شده است که اپل پس از سال‌ها تصمیم بگیرد به فکر انتخاب یک جایگزین برای این کمپانی باشد.

رویترز همچنین اعلام کرده است که کمپانی کوالکام همیشه انتخاب اول اپل برای تهیه و تولید مودم‌های ارتباطی بوده است. چرا که این کمپانی امکان تبادل Patent‌های ثبت شده توسط خود را هم فراهم می‌کرد. اما مشکلات اخیر سبب شده است که نام این کمپانی از برنامه‌های بلند مدت اپل حذف شود و او از سال ۲۰۱۶ تاکنون به استفاده از محصولات دیگر کمپانی‌ها روی بیاورد. در طی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ دو کمپانی کوالکام و اینتل وظیفه تولید این تراشه‌ها برای گوشی‌های اپل را برعهده داشتند اما در سال ۲۰۱۸، تنها اینتل به عنوان شریک تجاری اپل در این بخش معرفی شد.

در این گزارش جدید آمده است که اپل این روزها مشغول مذاکره با دو کمپانی سامسونگ و مدیاتک است تا وظیفه تولید مودم‌های ۵G برای گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ را به یکی از آن‌ها بسپارد. در نهایت تا چند ماه دیگر یکی از این کمپانی‌ها با همکاری اینتل کار تولید این تراشه‌ها را آغاز خواهند کرد. اعلام شده است که اپل در این مذاکرات به دنبال کسب بهترین خروجی برای تولید این مودم‌ها است.

اپل چندی پیش اعلام کرده بود که سیاست‌های این کمپانی اجازه نمی‌دهد که برای تولید این تراشه‌ها به تنها یک کمپانی متکی باشد. به همین دلیل قصد دارد همکاری در این بخش را با دو کمپانی مختلف ادامه دهد. اپل تاکنون به صورت رسمی اعلام نکرده است که قصد دارد گوشی‌های آیفون ۲۰۱۹ خود را به قابلیت ارتباط با شبکه‌های ۵G مجهز کند اما به نظر می‌رسد استقبال نامناسب کاربران از گوشی‌های سال ۲۰۱۸ این کمپانی سبب شده است که این کمپانی به فکر اضافه کردن این قابلیت به گوشی‌های جدید خود بی‌افتد. گفته می‌شود همین دلیل سبب شده است که اپل تصمیم بگیرد دوربین سه‌گانه را به بهترین نسخه از گوشی‌های آیفون جدید خود اضافه کند و همچنین در نسخه بعدی از گوشی‌های آیفون XS و XR i از دوربین‌های دوگانه استفاده نماید.

ارسال نظر