اپل در پی جبران کمبودهای Siri و رسیدن به دستیار گوگل و آمازون

0 44

این مورد بر هیچ کاربری که با چندین پلتفرم آمازون، گوگل و اپل در خصوص دستیارهای هوشمند کار کرده باشد پنهان نیست که دستیار Siri اپل بدترین و ضعیف‌ترین عملکرد را از بخش‌های مختلف دارد و به همین دلیل شرکت اپل خود نیز به فکر جبران افتاده و قصد دارد کمبودهای این دستیار را مرتفع کند.

شاید در حدود ۵ سال پیش دستیارهای صوتی فقط ابزاری برای نشان دادن قدرت یک دستگاه گوشی موبایل بودند ولی با معرفی دستیارهای خانگی هوشمند مانند محصولات گوگل و آمازون، این دستیارها حالت عمومی‌تری پیدا کرده و بیش از پیش بر اهمیت و نقش آنها در دنیای آینده افزوده شده است.

در این حالت و همانطور که گفتیم دستیار هوشمند شرکت اپل وضعیت جالبی ندارد و در بسیاری از تست‌های تخصصی تشخیص فرامین صوتی به مراتب بدتر و عقب‌تر از دو دستیار گوگل و آمازون نشان داده است.

بنابر گزارش Axios به نقل از ۹to5Mac شرکت اپل قصد دارد برای جبران این عقب‌ماندگی، استارت‌آپ Pullstring را خریداری کند. برای دوستانی که کمتر با این مبحث آشنایی دارند باید بگوییم که این استارت‌آپ ارائه دهنده سرویس دستیار صوتی به همین نام است و بسیاری از نرم‌افزارها و سرویس‌هایی که برای استفاده روی دستیارهای خانگی هوشمند Amazon Echo و گوگل اسیستنت می‌شوند را طراحی و تولید کرده است.

همانطور که می‌بینید انتخاب Pullstring به نظر انتخاب صحیحی می‌آید و اپل می‌تواند با استفاده از دانش فنی مهندسین این شرکت در طراحی نرم‌افزارها و سرویس‌ها برای پاسخ‌دهی هوشمند به سوالات و انجام صحیح دستورات، بسیاری از نواقص سیری را رفع و در جهت افزایش توانایی‌های آن برآید. علاوه بر این Pullstring در زمینه طراحی نرم‌افزارهای مرتبط با دستورات صادر شده و تعامل با کودکان را نیز داراست و می‌تواند قابلیت‌هایی از این دست که سیری تا پیش از این فاقد آنها بوده را نیز به آن ببخشد.

باید به این نکته توجه داشته باشیم که با توجه به مقبولیت این شرکت در بازار اینکه انتظار داشته باشیم اپل پس از تصاحب شرکت به صورت کامل، پشتیبانی آن از سرویس های گوگل و آمازون را متوقف کند کمی غیرمنطقی است و مسلماً این مورد می‌تواند سوددهی بیشتری برای Pullstring نیز داشته باشد و حتی با توسعه بازار آن به حوزه اپل، گستردگی سرویس را نیز بیشتر کند.

به هر حال اپل طی سالیان گذشته نشان داده که خرید شرکت‌های کوچکتر و مجتمع کردن سرویس‌های ارائه شده توسط آنها در داخل محصولات خود را به خوبی پیاده می‌کند و نمونه‌هایی از این دست را در محصولات صوتی شرکت Beats دیده‌ایم و به نظر با خرید Pullstring نیز باید منتظر چنین اتفاقاتی باشیم.

منبع شهر سخت افزار

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ