۴ تیر ۱۳۹۸

روش هایی برای افزایش امنیت محصولات اپل

روش هایی برای افزایش امنیت محصولات اپل

 در این مطلب می‌خواهیم روش هایی برای افزایش امنیت محصولات اپل را معرفی کنیم.

تحقیقات اخیر نشان داده است که در سال‌های اخیر از هر ۱۰ کاربر، ۱ نفر قربانی جرائم سایبری می‌شود. در حقیقت میزان کلاه‌برداری‌های سایبری امروزه بیست برابر سرقت‌های مختلف شده است.

از طرف دیگر مسائلی همچون کاهش سرعت آیفون‌ها و آسیب‌پذیری‌های گوناگون باعث شده تا نگرانی‌های کاربران در مورد استفاده از محصولات هوشمند و الکترونیکی زیاد شود. در این میان نباید فراموش کنید که محصولات اپل به عنوان یکی از ایمن‌ترین ابزارهای هوشمند الکترونیکی و هوشمند شناخته شده است. با این حال هنوز هم افراد ناشناس ممکن است بتوانند کارهای غیرقانونی خود را روی آن‌ها انجام دهند.

با معرفی چند روش برای افزایش قدرت و امنیت محصولات اپل با ایران اپل همراه باشید!

سیستم عامل خود را همیشه آپدیت نگه دارید

باید به یاد داشته باشید که آپدیت‌های عرضه شده برای محصولات، لزوماً رابط کاربری را زیباتر و تعداد قابلیت‌های دستگاه‌ها را افزایش نمی‌دهند. آپدیت‌ها معمولاً دارای بسته‌های امنیتی مختلفی هستند که می‌توانند دستگاه شما را از آسیب‌پذیری‌های مختلف در امان نگه دارند.

استفاده از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل، ممکن است دستگاه شما را در برابر حفره‌های امنیتی کشف شده آسیب پذیر کند. البته بسیاری از کاربران به دلیل مسائل اخیر نظیر کاهش سرعت آیفون‌ها ترجیح داده‌اند که فعلاً دستگاه خود را به‌روزرسانی نکنند. با این حال باید به یاد داشته باشید که دستگاه آپدیت نشده می‌تواند قربانی حملات سایبری هکرها واقع شود. این مسئله شامل آیفون، آیپد و مک می‌شود.

رمز عبور ایمن برای دستگاه انتخاب کنید.

بدون شک رمز عبور یکی از مهم‌ترین مسائلی است که یک دستگاه را در برابر نفوذ افراد ناشناس مصون نگه می‌دارد. حتی باوجود بدیهی بودن این موضوع، هنوز بسیاری از کاربران از رمزهای عبور ساده نظیر Password یا ۱۲۳۴۵۶ و … استفاده می‌کنند.

به همین دلیل تأکید می‌شود که از رمزهای عبور پیچیده برای دستگاه خودتان استفاده کنید. دستگاه هوشمند و حساب‌های کاربری حریم خصوصی شما است و به طور حتم علاقه به سرک کشیدن افراد مختلف در آن‌ها ندارید. پس با انتخاب رمز عبور پیچیده از نفوذ افراد ناشناس جلوگیری کنید.

lock-screen notifications را خاموش کنید.

پس از انتخاب رمز عبور پیچیده، باید اعلان‌های صفحه قفل را خاموش کنید. بدون شک دوست ندارید که افراد مختلف به محتوای پیام‌های دوستان یا پیامک‌های بانکی شما دسترسی داشته باشند.

سیری را در صفحه قفل دستگاه غیرفعال کنید

سیری در حین قفل بودن دستگاه نیز می‌تواند کارهای مختلفی را انجام دهد. همین مسئله باعث می‌شود تا افراد مختلف بتوانند از طریق سیری کارهای مختلفی را در دستگاه شما انجام دهند. پس به بخش Allow Access When Locked در تنظیمات مک یا آیفون رفته و آن را خاموش کنید.

از حساب iCloud خودتان محافظت کنید.

حساب کاربری آیکلاود هسته اصلی اطلاعات شما در حین استفاده از یک مک یا آیفون به حساب میاید. اطلاعات روزمره شما در این حساب ثبت می‌شود. پس حواستان به این حساب کاربری باشد. رمز آن را به دوستانتان ندهید و در عین حال در دستگاه‌های مختلف وارد آن نشوید. این مسئله باعث می‌شود تا احتمال نفوذ کاهش پیدا کند.

دستگاه‌های ناشناس و قدیمی را حذف کنید.

دستگاه‌هایی که دیگر از آن‌ها استفاده نمی‌کنید را از لیست حساب‌های کاربری‌تان حذف کنید. این کار باعث می‌شود تا دسترسی به حساب کاربری شما از طریق این دستگاه‌ها مسدود شود. اگر تصمیم به فروش یک دستگاه دارید، حتماً این کار را انجام دهید. علاوه بر این، به طور مرتب لیست دستگاه‌های متصل به حساب کاربری‌تان را چک کنید.

گزینه Find My iPhone را فعال کنید.

قابلیت Find My iPhone در صورت گم شدن آیفون به شما کمک می‌کند تا مکان آن را از طریق GPS پیدا کنید. علاوه بر این، می‌توانید از طریق این قابلیت اطلاعات دستگاه را پاک کنید تا افراد ناشناس نتوانند به آن دسترسی داشته باشند. توصیه می‌شود تا حتماً این قابلیت را برای روز مبادا فعال کنید.

ارسال نظر