۴ تیر ۱۳۹۸

بیلبورد تبلیغاتی اپل پیش از شروع CES 2019 درلاس وگاس به نمایش درآمد

بیلبورد تبلیغاتی اپل پیش از شروع CES 2019 درلاس وگاس به نمایش درآمد

همان‌طور که می‌دانید شرکت اپل در نمایشگاه CES 2019 به شکل رسمی برای معرفی محصولات خود حضور ندارد؛ اما این شرکت در حرکتی جالب و نمادین بیلبورد تبلیغاتی را با مضمون حریم خصوصی و طرح آیفون جدید را در نزدیکی محل برگزاری نمایشگاه CES قرار داده است.

این بیلبورد تبلیغاتی با پس زمینه کاملاً مشکی و طرح آیفون جدید توسط شرکت اپل در کنار سوییت‌های هتل معروف Marriott و نزدیک به محل برگزاری نمایشگاه معروف CES نصب شده است. بر روی این بیلبورد شاهد جمله “آنچه در آیفون شما اتفاق می‌افتد در آیفونتان باقی خواهد ماند” هستیم که به شکل طعنه آمیزی به ضرب‌المثل معروف شهر لاس وگاس “هر آنچه در لاس وگاس رخ داده، در این شهر باقی خواهد ماند” اشاره دارد.

تمرکز اپل بر روی موضوع حفاظت از حریم خصوصی کاربران موضوع جدیدی نیست؛ حتی اخیراً اپل با طعنه زدن به سایر شرکت‌ها، ادعا کرده است که آن‌ها فقط با فروش سخت افزار و نرم افزار کسب درآمد می‌کنند و هرگز اطلاعات کاربران خود را بخاطر پول نمی‌فروشند. برای مثال، در اوایل سال جاری، اپل سیاست های جدیدی را برای کمک به اجرای قانون و درخواست‌های مقامات قضایی برای ارائه اطلاعات مربوط به تحقیقات جنایی در پیش گرفته است؛ اما این شرکت وعده داده است که این موضوع هیچ آسیبی به حریم شخصی کاربران نخواهد زد.

با این که اپل به شکل رسمی در نمایشگاه CES 2019 حضور ندارد، اما با این بیلبورد تلاش دارد تا به شکل نامحسوس تأثیراتی بر روی نمایشگاه و مراجعین آن داشته باشد. اپل مثل همیشه ترجیح می‌دهد تا بجای حضور در رویداد‌های عمومی، برای نمایش فناوری و محصولات خود رویدادهای اختصاصی را برگزار کند. البته اپل طبق روال همیشگی خود، کارمندانش را به شکل نامحسوس برای بررسی محصولات و تکنولوژی‌های رقبا و شرکا به این نمایشگاه‌ها ارسال می‌کند تا فناوری‌های ارائه شده را زیر نظر داشته باشند.

اپل با این بیلبورد تلاش دارد تا به افراد حاضر در نمایشگاه CES این پیام را برساند، که هیچ‌کدام از محصولات معرفی شده در این نمایشگاه و شرکت‌ها حاضر در آن، امنیتی اطلاعات شخصی شما را مانند اپل تضمین نخواهند کرد؛ به نحوی اپل با این بیلبورد امنیت اطلاعات شخصی کاربرانش را به رخ می‌کشد.

ارسال نظر