۲۸ تیر ۱۳۹۸

احتمال می رود آیفون های امسال امکان پشتیبانی از اپل پنسل را نداشته باشند

احتمال می رود آیفون های امسال امکان پشتیبانی از اپل پنسل را نداشته باشند

گزارش‌های جدید منتشر شده از آیفون‌های ۲۰۱۸ خبر از آن میدهند که اپل تصمیمی به ارائه امکان پشتیبانی از اپل پنسل در این سری از محصولات ندارد.

مینگ چی کو تحلیلگر موسسه TF International ضمن رد شایعات پیشین در مورد پشتیبانی آیفون‌های جدید از اپل پنسل، اعلام کرده است که اپل بر این اعتقاد است که ارائه چنین قابلیتی تجربه کاربری خوبی نخواهد داشت.

تا پیش از این و مشخصاً هفته گذشته، موسسه ترند فورس اعلام کرده بود که اپل ممکن است در تولید و عرضه آیفون‌های ۲۰۱۸ از قابلیت پشتیبانی از قلم استایلوس یعنی اپل پنسل رونمایی کند. ترند فورس بر این ادعا بود که اپل احتمالاً با ارائه این قابلیت تصمیم دارد تا با شرکت سامسونگ و سری محصولات گلکسی نوت رقابت کند. اما حالا در گزارش جدید مینگ چی کو این ادعا رد شده است و او اعلام کرده که مدیران اپل استفاده از قلم‌های استایلوس را به صلاح کاربران نمی‌دانند.

سیاست‌های اپل در زمینه تولید آیفون‌ها همواره بر اعتقاد استیو جابز در مورد عدم استفاده از قلم استایلوس تکیه داشته است. جابز اعتقاد داشت که کاربران به صورت خدادادی ۱۰ انگشت در دستان خود دارند و به همین خاطر نیازی به استفاده از قلم استایلوس نخواهند داشت. به همین دلیل، پیش بینی‌های مطرح شده اخیر بر این اعتقاد هستند که اپل در تولید آیفون‌های جدید خود، سیستم تشخیص حرکات قلم را در زیر نمایشگر اولد تعبیه نخواهد کرد.

گفتنی است که اپل نهایتاً تصمیم دارد تا در روز بیست و یکم شهریور و مشخصاً در جریان رویداد پاییزی خود از سه مدل آیفون جدید با سایزهای ۵.۸، ۶.۱ و ۶.۵ اینچ رونمایی کند.

از آنجایی که پیش بینی‌های مینگ چی کو تا به امروز دقت بسیار بالایی داشته‌اند، می‌توان اطمینان داشت که اپل تصمیم به ارائه قابلیت پشتیبانی از قلم استایلوس در آیفون‌های جدید ندارد.

ارسال نظر