پیروی اپل از ال‌جی؛ احتمال عرضه نسل بعدی آیفون با اسپیکر درون صفحه نمایش

0 71

به تازگی پتنت جدیدی توسط اپل منتشر شده است که در آن شاهد استفاده از فناوری ترکیب بلندگوها با صفحه نمایش هستیم؛ در واقع در این فناوری صفحه نمایش اقدام به تولید صدا می‌کند. این فناوری برای اولین بار توسط شرکت ال‌جی در پرچمدار G8 ThinQ مورد استفاده قرار گرفته است و این امکان وجود دارد که اپل از این فناوری در نسل بعدی آیفون و آیپد استفاده کند.

شرکت کره‌ای ال‌جی در ابتدا صفحه نمایش‌های OLED با قابلیت تولید صدا را در نمایشگاه CES به نمایش گذاشت و این فناوری ویژه موفق شد تا توجه‌های بسیاری را به خورد جلب کند؛ حال ال‌جی از این فناوری برای پرچمدار G8 ThinQ استفاده کرده است. این نوع ویژه از صفحه نمایش‌ها برای تولید صدا مانند دیافراگم داخلی گوش انسان ارتعاشاتی را بر روی سطح صفحه نمایش ایجاد می‌کنند. البته در پتنت ثبت شده توسط اپل شاهد تغییراتی در این فناوری هستیم که به نظر می‌رسد اپل بریا تولید صدا با استفاده از صفحه نمایش ترفند‌های دیگری را مد نظر قرار داده است.

ایران اپل مرجع جدیدترین اخبار و قیمت محصولات شرکت اپل

البته با توجه به تصاویر منتشر شده از پتنت‌ها می‌توان متوجه شد که شرکت اپل فعلاً در حال آزمایش این قابلیت ویژه است و استفاده از این قابلیت بر روی آیفون‌های ۲۰۲۰ کمی غیر ممکن به نظر می‌رسد. البته ال‌جی در پرچمدار G8 فقط یک اسپیکر درون صفحه نمایش متکی نبوده و بر روی بدنه دستگاه یک اسپیکر دیگر برای تقویت صدا قرار داده است؛ اما در پتنت منتشر شده از ال‌جی هیچ شکافی برای اسپیکر جانبی دیده نمی‌شود و ممکن است اپل نسل بعدی دستگاه‌های خود را بدون اسپیکر جانبی و با یک اسپیکر درون صفحه نمایش قدرتمند عرضه کند.

اپل در سال‌های اخیر پتنت‌های بسیاری را به ثبت رسانده است و دقیقاً مشخص نیست که کدام یک از پتنت‌های منتشر شده بر روی محصولات آینده این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما با توجه به پیشرفت شرکت‌های دیگر در زمینه استفاده از فناوری‌های  صفحه نمایش تاشو، سنسور اثر انگشت درون صفحه نمایش و صفحه نمایش‌های تولید کننده صدا، باید منتظر باشیم و ببینیم که اپل برای جبران این عقب ماندگی چه تصمیمی خواهد گرفت. شرکت اپل مانند همیشه در برابر شایعه‌ها و پتنت‌های منتشر شده سکوت می‌کند و تا پیش از مراسم معرفی گوشی‌های جدید خود در این زمینه هیچ اطلاعاتی را منتشر نمی‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ