اپل به دنبال کاهش وابستگی درآمدی خود به گوشی‌های آیفون است

0 32

به گزارش وال استریت ژورنال، کوپرتینویی‌ها قصد دارند تا با تغییر برخی از سیاست‌های خود، وابستگی این شرکت را به فروش گوشی‌های آیفون‌ها کاهش دهند. در سال گذشته کاهش فروش گوشی‌های آیفون موجب افت شدید سهام اپل شده بود و این شرکت را با مشکلات بسیاری روبرو کرده بود.

این شرکت قصد دارد تا از بخش سرویس‌های خود تا سال آینده مبلغ ۵۰ میلیارد دلار را بدست آورد؛ در ۳ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اپل از بخش خدمات نرم‌افزاری خود مبلغ ۱۰٫۷۵ میلیارد دلار را کسب کرده بود. این بخش شامل سرویس‌های Apple Pay، AppleCare، App Store، iTunes، Apple Music و … است. مورگان استنلی، یکی اشخاص قدرتمند در وال استریت اعلام کرد که بخش خدمات نرم افزاری اپل، ۶۰ درصد از رشد این شرکت در سال‌های اینده را تشکیل می‌دهد. در ۵ سال گذشته نزدیک به ۸۵% رشد اپل وابسته به فروش آیفون بوده است.

این شرکت کوپرتینویی قصد دارد تا با سرمایه گذاری بیشتر در بخش خدمات نرم افزاری و ارائه سرویس پخش زنده محتوا، در آمد خود در بخش خدمات را افزایش و میزان وابستگی خود به فروش آیفون‌ها را کاهش دهد. در حال حاضر اپل برای سرویس‌های اشتراکی خود از ۳۶۰ میلیون کاربر هزینه دریافت می‌کند و انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۰ این تعداد به ۵۰۰ میلیون نفر افزایش یابد. سال گذشته، اپل هزینه‌های بخش تحقیق و توسعه خود را به ۲۳% افزایش داد. پیش‌بینی شده است که محصول بعدی اپل برای کاربران خانگی، عینک واقعیت افزوده اختصاصی این شرکت باشد.

در سال‌های گذشته یک تحلیلگر اعلام کرده بود که در آینده سود فروش عینک‌های واقعیت افزوده اپل از فروش آیفون‌ها پیشی خواهد گرفت؛ انتظار می‌رود که این محصول در بین سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ عرضه شود. همچنین در سال‌های اخیر اپل به شکل جدی در حال کار بر روی خودروهای هوشمند بدون سرنشین و افزایش کارایی دستیار هوشمند سیری بوده است و به شکل جدی این شرکت بزرگ قصد دارد تا وابستگی خود را به فروش آیفون‌ها کاهش دهد.

منبع شهر سخت افزار

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ