۴ تیر ۱۳۹۸

احتمال راه اندازی خودروی اپل بین سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵

احتمال راه اندازی خودروی اپل بین سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵

مینگ چی کوو، تحلیلگر اپل از احتمال راه اندازی خودروی اپل بین سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ خبر داده است. و این خودرو این کمپانی را به سمت ارزشی تریلیون دلاری ترغیب می کند.

کوو می گوید که اپل چگونه می تواند در قدم بعدی هدف های خود، سرمایه گذاری ۱ ترلیون دلاری بر روی خودروی مستقل خود با استفاده از فنآوری کوپرتینو خواهد داشت.

 این شرکت اولین شرکت تجاری ایالات متحده آمریکا بود که در اوایل ماه جاری (ماه ژوئن) در یک رکورد به ارزشی معادل با رقم ۱ تریلیون دلار رسیده بود.

کوو ادعا می کند که خودروی اپل مابین سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ راه اندازی خواهد شد، اما اینکه او چگونه به این تاریخ دست یافته است مشخص نیست. او انتظار دارد که اپل بتواند از آنچه که او به عنوان تغییرات تکتونیکی در بازار خودرو یاد می کند بهره ببرد.

اینکه آیا اپل در مورد خودروی خود نیز مانند دیوایس ها و گجت های دیگر خود عمل خواهد کرد و آن ها را با استفاده از فناوری جدید یکپارچه سازی خواهد کرد مشخص نیست ولی مشخص است که اپل مانند اولین آیفون قصد دارد متفاوت عمل کند و قابل مقایسه با رقیبان دیگر در این زمینه نباشد.

کوو می نویسد: 

« یکی از مزایای فناوری پیشروی اپل این است که محصولات آن را نسبت به دیگر فعالان در همان عرصه متمایز و متفاوت می کند »

اپل با وارد شدن به دنیای خودرو بسیار رشد خواهد کرد و می تواند ادغام بهتر سخت افزار، نرم افزار و سرویس را نسبت به رقبای فعلی در بخش الکترونیک مصرف کننده و رقبای بالقوه در بخش خودرو انجام دهد.

چگونگی کار کردن اپل بر روی یک خودروی مستقل یکی از رازهای هیجان انگیز دنیای فناوری است.

Rumblings خودروی اپل از سال ۲۰۱۴ شروع به گسترش کرده است.

اپل به عنوان بخشی از پروژه ی خودروی خود مشغول به ساختن مشارکت های تولیدی با سازندگان خودروسازی مانند BMW، مرسدس بنز، نیسان، مک لارن، مگنا استایر و BYD Auto چین بود، اما مذاکرات به دلیل اختلافات قراردادی شکست خورد.

منابعی گفته اند که عوامل جاه طلبانه باعث بروز این اختلافات میان رهبران تیم پروژه شده است. و همچنین این اختلافات ریشه در مشکلات میان رهبران تیم مانند پروژه Steve Zadesky و مدیران ارشد قبلی دارد.

هفته گذشته، Doug Field پس از تقریبا پنج ساله حضور در Tesla، مجددا به کاپرتینو بازگشت و امیدوار بود که خودروی اپل بالاخره به مرحله راه اندازی برسد.

ارسال نظر