۲۶ آبان ۱۳۹۸

آیپاد تاچ جدید اپل معرفی شد

آیپاد تاچ جدید اپل معرفی شد

حدودا ۴ سال از عرضه آخرین آیپاد می گذرد و حالا اپل می خواهد که آن را به روز کند. در حقیقت این آیپاد جدید که ما به آن آیپاد ۲۰۱۹ می گوییم خیلی شبیه به دستگاه هایی که این روزها تولید می شود نیست و گویی با دستگاهی از گذشته رو به رو هستیم! به هر صورتآیپاد تاچ ۲۰۱۹ با چیپست آیفون ۷ و طراحی قدیمی به قیمت ۱۹۹ دلار رسما معرفی شده.

بعد از گذشت سال‌ها از عرضه آخرین نسل از آیپاد تاچ ، دقایقی قبل اپل نسل جدید این گجت را معرفی کرد که از تراشه A10 (تراشه موجود در آیفون ۷) بهره می‌برد و مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن هم روانه‌ی بازار می‌شود.

ipodtouch-blue-AR-screen-06032019

برای یادآوری باید بگوییم که نسل ششم آیپاد تاچ در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و بعد از آن دیگر خبری از این گجت نبود. البته با وجود اینکه در این چند سال طراحی گجت‌ها تا حد زیادی تغییر کرده، ولی اپل تصمیم گرفته به بخش‌های مختلف آیپاد تاچ دست نزند و این محصول همچنان از همان نمایشگر ۴ اینچی قدیمی، دکمه هوم و دوربین‌های سابق بهره می‌برد.

به‌لطف بهره‌گیری از چیپست اپل A10 این آیپاد تاچ از قابلیت‌هایی مانند فیس‌تایم گروهی و اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده پشتیبانی می‌کند. اپل می‌گوید این مدل جدید در مقایسه با نسل قبلی، از دو برابر سرعت بیشتر از لحاظ پردازنده و تا سه برابر سرعت بیشتر در زمینه‌ی گرافیکی بهره می‌برد. اپل همچنین به سرویس اشتراک بازی اپل «آرکید» (Arcade) هم اشاره کرده و احتمالا دلیل اصلی عرضه نسل جدید آیپاد تاچ به همین موضوع برمی‌گردد. حالا که اپل بیش از پیش به سمت ارائه‌ی سرویس‌های نرم‌افزاری حرکت می‌کند، با این کار قصد دارد درآمد خود را از این بخش افزایش بدهد.

در چند سال گذشته، بسیاری از کارشناسان گمان می‌کردند که اگر اپل نسل جدید آیپاد تاچ را عرضه کند، تغییرات زیادی بر این محصول اعمال خواهد کرد ولی در نهایت شاهد چنین چیزی نیستیم. به‌لطف بهره‌گیری از تراشه بهتر، این محصول می‌تواند تا چند نسخه بعدی iOS را دریافت کند و ارائه طراحی قدیمی به اپل اجازه داده قیمت آن را پایین نگه دارد.

برای خرید مدل پایه نسل جدید آیپاد تاچ که از ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد، باید ۱۹۹ دلار بپردازید و خرید مدل‌های ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی هم به ترتیب ۲۹۹ و ۳۹۹ دلار هزینه در پی دارد.

ipodtouch-apple-arcade-screen-06032019

به نظر می رسد که اپل هنوز این فاز قیمت گذاری که هر پله افزایش حجم ذخیره سازی باید شامل ۱۰۰ دلار افزایش قیمت شود بیرون نیامده و فکر می کند مثلا برای اینکه آیپاد تاچ ۲۰۱۹ از ۳۲ به ۱۲۸ گیگابایت ارتقا پیدا کند، شما باید ۵۰٪ هزینه بیشتر بپردازید یا اگر مدل  ۲۵۶ گیگابایت می خواهید باید دو برابر قیمت مدل پایه هزینه کنید!

برچسب ها:
ارسال نظر