کیبورد “آرام تر” MacBook Pro 2018 در مقایسه با کیبورد مک بوک پرو ی قبلی

0 175

مک بوک پرو های جدید ۲۰۱۸ اپل دارای کیبورد های third-generation Butterfly keyboard هستند که به گفته ی اپل، آنها برای یک “تجربه ی تایپینگ بی سروصدا تر” بهبود یافته اند.

  • تفاوت در صدای کیبورد ها در بین مدل های ۲۰۱۸ مک بوک پرو ی اپل و مدل های قدیمی تر آن به خوبی در ویدیوی زیر قابل شنیدن است.
  • در این ویدیو به وضوح مشخص است که صدای کیبورد های جدید این مک بوک ها بسیار کمتر است. به نقل از TechCrunch صدای کیبورد های جدید اپل به صورت قابل توجهی کمتر شده و صدای کیبورد های قبلی مک بوک ها بیشتر شبیه یک “ماشین تایپ” بود تا یک لپ تاپ.
  • البته وقتی به بحث حس تایپینگ آن میرسیم ،بازدید ها و بررسی ها حاکی از آن هستند که این کیبورد جدید حس متفاوتی از قبلی ندارند یعنی همان سوییچ ها و همان فاصله ها قرار گرفته اند، تنها با این تفاوت که بی صدا هستند.
  • اپل البته اعلام کرده است که تمرکز نسل های سوم باترفلای کیبورد های مک بوک پرو روی بی صدا کردن کلیدها بوده و چیزی درباره ی مشکلات کار نکردن کیبورد ها در مک بوک پرو های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ که در حال حاضر کاربران با آنها دست و پنجه نرم میکنند ،اعلام نکرده است.
  • همچنین برخی از دارندگان مدل های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ مک بوک پرو با مشکلاتی از قبیل ؛گیر کردن کلیدها ،کار نکردن کلیدها و یا دکمه های تکرار شونده (حالتی که در آن با یک بار فشار دادن یک کلید حرف تایپ شده دوبار تکرار میشود) روبرو بوده اند که اپل را مجبور به شروع کردن یک برنامه برای تعمیر اینگونه دیوایس ها، کرده است. اپل تعمیرات این دستگاه ها را رایگان انجام می‌دهد اما این معلوم نیست که آیا تغییراتی در طراحی در مک بوک پرو های جدید انجام گرفته است یا خیر.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ