چگونه سلامت باتری آیفون را چک کنیم؟

0 142

چگونه سلامت باتری آیفون را چک کنیم؟

اگر فکر می‌کنید باتری آیفون شما شعف شده است و به سلامت آن مشکوک هستید، در ادامه روش چک کردن سلامت باتری آیفون را شرح داده‌ایم.

حتما متوجه شده‌اید پس از چند ماه استفاده از گوشی‌ هوشمندتان، عملکرد باتری دستگاه ضعیف‌تر می‏شود و مثل روز اول خوب شارژ نگه نمی‌دارد. این خاصیت باتری‌های لیتیوم یونی است که پس از بارهای پر و خالی شدن ضعیف می‎شوند و ظرفیت ذخیره‌سازی آنها کاهش می‌یابد.

اپل برای هر یک از دستگاه‌های خود، از جمله آیفون، عمر باتری مشخصی تعریف کرده است و به کاربران توصیه می‌کند، در صورت پایان یافتن عمر مفید تعیین شده، اقدام به تعویض باتری دستگاهشان کنند.

باتری دستگاهای اپل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در پایان عمر مفیدشان به ۸۰ درصد ظرفیت اصلی برسند. با پایان یافتن عمر مفید باتری، یا گذر از تعداد چرخه‌های تعیین شده، باز هم می‌توان به استفاده از آن باتری ادامه داد؛ ولی دیگر کارایی خوبی نخواهد داشت و بر عملکرد دستگاه تاثیر خواهد گذاشت.

اپل عمر باتری دستگاهایش را بر اساس Cycle یا چرخه می‌سنجد. هر بار باتری دستگاه شما ۱۰۰ درصد شارژ شود اپل آن را یک Cycle در نظر می‌گیرد. به یاد داشته باشد حتی اگر یک بار دستگاه خود را ۲۵ درصد شارژ کنید و بار دیگر آن را ۷۵ درصد شارژ کنید باز هم در مجموع یک چرخه با شارژ ۱۰۰ درصد در نظر گرفته می‏شود.

عمر مفید باتری دستگاه‌های اپل

آیفون

۱۰۰۰ چرخه

اپل واچ

۴۰۰ چرخه

آیپد

۱۰۰۰ چرخه

آیپاد

۴۰۰ چرخه

مک بوک

۱۰۰۰ چرخه

برای پیدا کردن تعداد چرخه‌های باتری دستگاه خود می‌توانید به اطلاعات باتری دستگاهتان مراجعه کنید و عدد نوشته شده مقابل Cycle Count را ببینید. مشخصا هرچه تعداد چرخه‌های باتری کمتر باشد سلامت باتری در وضعیت بهتری قرار دارد و بالعکس.

در برخی از آی‌دیوایس‌های قدیمی اپل امکان مشاهده Cycle Count در خود دستگاه وجود ندارد. در چنین شرایطی می‌توانید با کمک گرفتن از برنامهcoconut Battery (در مک) و برنامه iBackupBot (در ویندوز) تعداد چرخه‌های باتری دستگاهتان را بیابید.

منبع: GSM

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن