۴ تیر ۱۳۹۸

وقتی اپل‌واچ نسل‌۴ کاربر را از ضربان بیش‌از حد قلب قبل از تشخیص دیس‌ریتمی قلبی آگاه می‌کند

وقتی اپل‌واچ نسل‌۴ کاربر را از ضربان بیش‌از حد قلب قبل از تشخیص دیس‌ریتمی قلبی آگاه می‌کند

جمعی از جامعه پزشکی این مطلب را که ویژگی های سلامت محور اپل واچ ۴ بتواند برای اغلب افراد جامعه مفید باشد، باور ندارند. اما این مطلب توسط افرادی که با کمک اپل واچ از یک عارضه قلبی آگاهی پیدا کرده‌اند، رد می شود.
گروهی از پزشکان مخالف معتقدند که ویژگی های سلامت محور اپل‌واچ می‌تواند سبب اضطراب بی‌دلیل بعضی از افراد شود. البته اینکه که آخرین نسخه اپل‌واچ در نجات جان افراد مؤثر بوده، غیرقابل انکار هست.
۳ روایت درباره اپل‌واچ نسل ۴ که در سال ۲۰۱۸معرفی شد، شنیده شده که اثبات می کند، اپل‌واچ نسل ۴ دیوایسی قدرتمند برای زیر نظرگرفتن سلامتی افراد در بین دیوایس‌های موجود هست.
آنطور که روز سه‌شنبه از اخبار ABC مطلع شدیم، در کارولینای شمالی پرستاری به نام “Beth Stamps” در حالی که از یک بیمار در منزل مراقبت‌های روزانه را انجام می‌داد، متوجه افزایش بی سابقه ضربان قلب خود می‌شود. در حالت ایستاده ضربان قلب “Stamps” به بالای ۱۷۷ ضربان در دقیقه می‌رسد. او در این‌باره میگوید که به هیچ عنوان قادر نبوده که ضربان قلب خود را کاهش دهد و به گونه‌ای احساس می کرده که گویی یک مسابقه دو ماراتون را به پایان رسانده است.
همکاران “Stamps” اورژانس را مطلع می‌کنند. بعد از چند روز پزشکان تشخیص می‌دهند که او به یکی از انواع دیس‌ریتمی قلبی به نام “تاکی‌کاردی فوق بطنی” مبتلا هست. این بیماری زمانی ایجاد می‌شود که فعالیت الکتریکی در بخش فوقانی قلب غیرمعمول شود که همین امر سلب ریتم تند و غیرعادی قلب می‌شود.
براساس اظهارات “Stapmps” این علائم در گذشته هم اتفاق می‌افتاده، اما هربار فروکش میکرده است. با این حال این بار اپل‌واچ او سبب شده که او‌متوجه شود که یک چیزی درست کار نمی‌کند و بی‌شک سبب شده تا او تحت نظر قرار گیرد. حالا او‌ تحت نظر پزشک برنامه های درمانی را جهت کمک به حل مشکل دنبال می‌کند.
این ویژگی‌های سلامت محور اپل‌واچ مفید هستند. این ویژگی‌ها در پشت پرده کار خود را انجام می‌دهند و افراد را آگاه می‌سازند که یک چیزی درست نیست در حالی‌که افراد حتی تصوری از بیماری خود ندارند و این درحالی است ‌که تاکنون موارد مشابهی را دیده‌ایم. همچنان که اپل محصولات خود را بهبود می‌دهد باید گفت که شاید در خصوص ایده توسعه ویژگی های سلامت محور برابر بزرگترین توسعه برای کمپانی اپل، حق با مقامات اجرایی اپل باشد.

برچسب ها:
ارسال نظر