نگاه iFixit به درون آیفون ۱۰

0 131

در حالی که هنوز اپل بسیاری از پیش خریدهای آیفون ۱۰ را به طور کامل پاسخ نداده؛  وب‌سایت iFixit این تلفن هوشمند را باز کرده و نگاهی دقیق به اجزای داخلی آن انداخته است. با ایران اپل همراه باشید.

 

iFixit نگاهی دقیق به تمامی اجزای داخلی آیفون ۱۰، بخصوص دوربین TrueDepth، مدار منطقی، باتری دو سلولی L شکل و سیستم شارژ بی سیم با استاندارد Qi این تلفن هوشمند انداخته است.

بدنه آیفون ۱۰ دقیقاً مانند نسل قبلی خود یعنی آیفون ۷ پلاس ساخته شده است و از گوشه کناری باز می‌شود. علاوه بر اینکه یک پوشش براکت شکل تمام کانکتور های برد مدار منطقی را پوشانده است.

نگاه iFixit به درون آیفون 10

iFixit می‌گوید اپل مدار منطقی آیفون ۱۰ را در فضای بسیار فوق العاده ای جا داده و این حرکت باعث شده که چگالی زیادی از کانکتور ها و کامپوننت ها  به صورت بی‌سابقه‌ای در یک جا کنار هم قرار بگیرند. iFixit ادعا می‌کند که افزایش چگالی ناشی از کاهش حجم باعث شده تا مدار منطقی به کار رفته در آیفون ۱۰ تنها ۷۰ درصد مدار منطقی آیفون ۸ شود.

در عین حال فضای اضافی به دست آمده کوچک کردن مدار به اضافه شدن یک  سلول دیگر از باتری کمک کرده است. بر همین اساس، آیفون ۱۰ دارای یک مجموعه باتری دوسلولی L شکل با طرفی ۲۷۱۶ میلی آمپر ساعت است که به‌اندازه قابل توجهی از آیفون ۸ پلاس بزرگ‌تر است.

نگاه iFixit به درون آیفون 10

iFixit همچنین نگاه دقیقی به دوربین Truedepth کرده است. در دوبین جلویی آیفون ۱۰ یک مجموعه بزرگ از سنسورهای بسیار زیاد در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. این سنسورها تنها با ۳ کابل فلت به برد مدار اصلی متصل می‌شوند که در نوع خود کار بسیار بزرگی به حساب میاید.

نگاه iFixit به درون آیفون 10

در بخش مادر برد نیز میتوان به طور واضح، چیپ A11 Bionic، رم ۳ گیگابایت LPDDR4x تولید شده توسط SK Hynix، فلش ۶۴ گیگابایتی تولید شده توسط توشیبا و مودم LTE X16 تولید شده توسط کوالکام را دید./اپل مگ

نگاه iFixit به درون آیفون 10

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ