۲۸ تیر ۱۳۹۸

مشکل تخلیه سریع باتری در iOS 11.4 صدای دارندگان آیفون را در آورد

  • ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
  • 22 بازدید
  • دیدگاه‌ها برای مشکل تخلیه سریع باتری در iOS 11.4 صدای دارندگان آیفون را در آورد بسته هستند
مشکل تخلیه سریع باتری در iOS 11.4 صدای دارندگان آیفون را در آورد

اپل در اواخر ماه گذشته به روز رسانی iOS 11.4 را منتشر کرد. یک به روز رسانی کامل، شامل بسیاری از ویژگی های جدید و تغییرات مختلف، اما به نظر می رسد که این به روز رسانی یک مشکل جدی برای کاربران ایجاد کرده است. تعداد زیادی از کسانی که دستگاه های خود را به iOS 11.4 ارتقا داده اند در فضای مجازی و انجمن رسمی اپل شکایت از تخلیه سریع باتری دارند.

 

چندین رشته مکالمات در فروم رسمی اپل درباره باتری درین (Drain) یا همان مصرف بی رویه باتری پس از آپدیت iOS 11.4 گزارش شده که یکی از آن ها نزدیک به هزار کاربر دارد و درباره این مشکل هم عقیده هستند. یکی از کاربران همانطور که در تصویر بالا می بینید، عنوان کرده است که:

 آیفون ۶ من به خوبی تا پیش از iOS 11.4 کار می کرد اما پس از آن حتی بدون استفاده از دستگاه شاهد افت شدید درصد باتری هستم. تا پیش از این با یک بار شارژ کل روز را می توانستم از موبایلم استفاده کنم اما حالا فقط نصف روز ممکن است. من فکر می کنم شاید در آپدیت جدید موردی روشن شده باشد که من باید خاموشش کنم تا عمر باتری دستگاهم مثل قبل باشد. من هیچ کاری به جز آپدیت iOS انجام ندادم و حالا این اتفاق اتفاده است. 

اما کاربر دیگری گفته:

من هم همین مشکل را دارم. تا پیش از آپدیت همه چیز خوب بود و سلامت باتری من روی ۹۰٪ قرار داشت. حالا اما شاهد افت درصد باتری از ۵۰٪ به ۲۰٪ تنها در چند دقیقه بودم. من تمام تنظیمات را بررسی کردم و موارد دیگری که قبلا برای ذخیره باتری خاموش کرده بودم روشن نشده اند. 

به نظر می‌رسد این مشکل ارتباطی با مدل آیفون ندارد. برخی کاربران گفته‌اند که با قطع ارتباط با وای‌فای در برخی مواقع می‌تواند در کندتر شدن روند تخلیه باتری کمک کننده باشد. این موضوع در خصوص قطع اتصال از اینترنت وای‌فای ۵ گیگاهرتز و اتصال به شبکه ۲٫۴ گیگاهرتزی جواب می‌دهد. با این‌حال، چند کاربر دیگر گفته‌اند که هیچ یک از این ترفندها برای حل مشکل آنها جوابگو نبوده و در نتیجه بسیاری از آنها به سیستم عامل iOS 11.3.1 برگشت کرده‌اند. از سوی دیگر، اپل هنوز هیچ اعلام رسمی در خصوص این مشکل و رفع آن نکرده است.

در حال حاضر نه تنها هیچ راه حل رسمی در دست نیست، بلکه امکان بازگشت به نسخه های قبلی iOS هم وجود ندارد، بنابراین اگر شما هم این مشکل را تجربه کرده اید، راه دیگری جز منتظر ماندن وجود ندارد.