لیست نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون در ایران

0 728

احتمالا برای شما هم سوال پیش اومده باشه که آیا اپل در ایران نمایندگی دارد؟! یا از کجا خرید کنیم مطمئن تره؟! ما در این پست میخوایم در وهله اول اطلاعات شما رو در این زمینه تا حدودی بالا ببریم و در آخر هم لیست نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون در ایران رو بهتون معرفی کنیم…

با ما باشید.

چرا شناسایی نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون مهمه؟

اکثرا دیگه راجب طرح رجیستری میدونیم و میدونیم هدف اصلی این طرح جلوگیری از واردات موبایل های قاچاق به کشوره. به دلیل پیاده سازی قوانین طرح رجیستری موبایل، تمام گوشی های وارداتی باید مبلغی رو به عنوان هزینه واردات پرداخت کرده و اجازه فعال شدن و استفاده در کشورمان را داشته باشند.

پیاده سازی طرح رجیستری موبایل باعث شد تا خیلی از شرکت ها به دنبال این باشند که خودشون رو به عنوان نمایندگی رسمی و ارائه دهنده گارانتی معتبر آیفون های اپل در ایران معرفی کنند. دقت داشته باشید که اگه قصد خرید یک آیفون رو دارید باید آیفون شما توسط شرکت هایی وارد خاک ایران شده باشه که مورد تایید سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان قرار دارد.

آیا در ایران نمایندگی رسمی اپل (مورد تایید شرکت اپل) وجود داره؟

قبل از اینکه در رابطه با نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون در ایران صحبت کنیم، بهتره به این سوال پاسخ بدیم که آیا اپل به عنوان یک شرکت آمریکایی در ایران نمایندگی رسمی داره که مورد تایید خود این شرکت بوده و مستقیما تحت نظر آن فعالیت کند؟

پاسخ این سوال منفیه! اپل به طور مستقیم در ایران هیچ نمایندگی رسمی نداره.  بنابراین وقتی در مورد نمایندگی رسمی اپل در ایران صحبت می‌کنیم، منظور نمایندگی نیست که مستقیما توسط شرکت اپل در ایران پشتیبانی میشه، بلکه منظور نمایندگی است که تونسته به عنوان یک وارد کننده مورد اعتماد از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشورمان ایران مجوز دریافت کند.

پس اگه در مورد نمایندگی های رسمی اپل در ایران صحبت می‌کنیم منظورمون نمایندگی هایی نیستند که از جانب شرکت اپل در ایران مجوز فعالیت داشته باشند، بلکه منظور شرکت هایی هستند که تونستن از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور مجوز لازم برای واردات آیفون ها و ارائه گارانتی برای این محصولات رو دریافت کنند.

درک این مسئله قبل از اقدام به منظور خرید یک آیفون جدید بسیار مهم است. پس حتما بهش توجه داشته باشید و خدای نکرده گول جملات و شعارهای تبلیغاتی شرکت ها رو نخورید.

نمایندگی های رسمی اپل در ایران دقیقا چه کاریو انجام میدن؟

نمایندگی های رسمی اپل در ایران دو کار اصلی انجام میدن.

  1. اولین کار اونا وارد کردن گوشی های آیفون با رعایت قوانین و مقرراتی است که برای جلوگیری از قاچاق گوشی در قالب طرح رجیستری موبایل پیاده سازی شده، بنابراین وظیفه اول و اصلی نمایندگی های رسمی آیفون اپل در ایران وارد کردن گوشی های آیفون رجیستر شده و عرضه اون به بازار کشور خواهد بود.
  2. اما وظیفه دوم نمایندگی های رسمی اپل در ایران اینه که گوشی های آیفون عرضه شده به بازار رو گارانتی کنند! باز هم متذکر میشیم که شرکت اپل هیچ دخل و تصرفی در این مسئله نداره و آیفون هایی که با گارانتی در کشورمون عرضه میشن تحت قوانین گارانتی شرکت اپل قرار نمی‌گیرند، بلکه تحت شرایط و ضوابط گارانتی شرکت هایی قرار خواهند گرفت که به عنوان نمایندگی رسمی اپل در ایران فعالیت داشته و اجازه واردات آیفون رو از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان گرفته اند. ضوابط و مقررات هر یک از این شرکت ها ممکنه با توجه به سیاست هاشون متفاوت باشه.

آیا گارانتی معتبر آیفون در ایران کاربرد داره؟

حالا با این چیزایی که تا الان گفتیم آیا میتونیم به به گارانتی شرکت های وارد کننده آیفون و مجوز گرفته از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعتماد کنیم؟ این شرکت ها اغلب در قبال گارانتی که برای آیفون ها ارائه میدن مبلغ زیادی دریافت خواهند کرد، برای مثال ممکنه یک آیفون ۸ پلاس گارانتی شده توسط این شرکت ها چند صد هزار تومن از نسخه گارانتی نشده اونا ارزون تر باشه! آیا در این شرایط خرید نسخه گارانتی شده آیفون ها کار درستیه؟

در پاسخ به این سوال باید بگیم اغلب شرکت هایی که تونستن به عنوان نمایندگی رسمی اپل و ارائه دهنده گارانتی معتبر آیفون در ایران از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان مجوز بگیرن، شرکت های قابل اعتماد، بزرگ و خوبی هستند. گارانتی که اغلب این شرکت ها برای آیفون های اپل ارائه می‌کنند خوب و قابل اعتماد است، ولی در برخی شرایط هم ممکنه دردسرهایی برای کاربرانی ایجاد بشه که به دنبال بکارگیری حق گارانتی گوشی خودشون هستند، چون متاسفانه تبصره هایی که شرکت های مذکور برای گارانتی آیفون ها در نظر گرفته‌اند یکم سردرگم کننده و نامفهوم هست.

در برخی شرایط دیده شده که برخی کاربران آیفون خودشون رو برای استفاده از ضوابط گارانتی به شرکت های که گفتیم عودت داده‌اند اما چیزی جز جواب سربالا نصیبشون نشده و شرکت گارانتی کننده از ارائه خدمات به اونا خودداری کرده. اما خب عموما این موارد بسیار کم هستند و شرکت گارانتی کننده هم برای عدم ارائه سرویس گارانتی به مشتری مورد نظر دلایل قانع کننده خودش رو داره که باید تمام اونا رو در نظر گرفت. در هر صورت پاسخ این سوال که آیا گارانتی معتبر آیفون در ایران سودمنده یا نه به خود کاربر بستگی داره. به نظر ما اگه گوشی گرون قیمتی می خرید، بهتره نسخه گارانتی شده اونو بخرید تا خدای نکرده در آینده با مشکل مواجه نشید.

لیست نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون در ایران

و اما ما به عنوان یک خریدار میتونیم به کدوم یک از نمایندگی های رسمی اپل و ارائه دهنده گارانتی آیفون در ایران اعتماد کنیم؟!

لیست شرکت هایی که در این راستا تونستن مورد تایید سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان قرار بگیرن و از این سازمان مجوز دریافت کنند رو در پایین براتون آوردیم:

۱- گارانتی آروند

۲- مدیا پردازش

۳- ایرانیان قائم همراه

۴- اکسیر تجارت صبا

۵- داتیس امرتات

۶- الماس سیستم

۷- سیب طلایی هوشمند

۸- ماناتل پارس

۹- دلتا همراه پردازش شرق

۱۰- دی تل

۱۱- ارکان ارتباطات

۱۲- بین‌المللی تجارت یاس

۱۳- توسعه ارتباطات هما

۱۴- تک تیم فن

۱۵- فوژان ارتباط قشم

۱۶- ویستا پخش رایانه

۱۷- پیشرو الکترونیک فراسو

۱۸- سریر سرویس

۱۹- تحلیلگران هوشمند امید (اپل تکنولوژی)

۲۰- آسمان رایانه سخت‌ افزار

۲۱- انفورماتیک گستر

۲۲- سلوکام قشم

پس ۲۲ شرکت بالا نمایندگی های رسمی اپل و ارائه دهنده گارانتی معتبر آیفون در ایران هستند. اگه قصد خرید یه آیفون رو دارید حتما دقت کنید که وارد کننده اون و ارائه دهنده سرویس گارانتی اون یکی از ۲۲ شرکت نام برده شده در بالا باشه.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ