قابلیت ‘Protect’ فیس بوک اساسا ابزار جاسوسی است!

0 53

فیس بوک یک ویژگی امنیتی جدید را به نام Protect به تازگی برای کاربران iOS منتشر کرده است. در حالی که ممکن است کاربران ناآگاه خوشحال از نصب برنامه رایگان باشند، VPN اختصاصی فیس بوک که برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های کاربر طراحی شده است مشغول جمع آوری اطلاعات و شاید حتی جاسوسی باشد

همانطور که توسط TechCrunch گزارش شد، فیس بوک نرم افزار امنیتی Onavo را در سال ۲۰۱۳ خریداری کرد. این برنامه Onavo Protect iOS است که در تنظیمات برنامه Facebook iOS تحت نام “Protect” مشاهده میشود.

به جز اینکه این VPN برای فراهم آوردن “آرامش خاطر” و “لایه امنیتی جدید” طراحی شده است، این شرکت همچنین داده های کاربران را تجزیه و تحلیل و جمع آوری می کند تا خدمات خود را بهبود ببخشد.پس از یک توضیح مختصر که Onavo فراهم کرد، شرکت های مختلف اعلام می کنند که اساسا این نرم افزار جاسوسی است! 

متن شرکت Onavo به شرح زیر است:

برای ارائه این لایه حفاظت، Onavo با استفاده از یک VPN برای ایجاد یک اتصال امن برای هدایت تمام ارتباطات شبکه خود از طریق سرور Onavo استفاده می کند. به عنوان بخشی از این فرآیند، Onavo ترافیک داده تلفن همراه را جمع آوری می کند. این به ما کمک می کند تا با استفاده از تجزیه و تحلیل استفاده شما از وب سایت ها، برنامه ها و داده ها، خدمات Onavo را بهبود ببخشیم. از آنجا که ما بخشی از فیس بوک هستیم، ما همچنین از این اطلاعات برای بهبود محصولات و خدمات فیس بوک استفاده می کنیم، درک محصولات و خدمات مورد استفاده مردم به ما در کسب تجربه کمک میکند.

در حالی که برخی از کاربران ممکن است در مورد اشتراک گذاری حریم خصوصی خود با دیگران مشکلی نداشته باشند و خوشحال از این باشند که از یک vpn مجانی استفاده میکنند ، بسیاری از کاربران احتمالا ناآگاه هستند که Onavo Protect ابزار تخصصی جاسوسی برای فیس بوک است.

TechCrunch گزارش می دهد که حدود ۳۳ میلیون کاربر از Onavo Protect استفاده میکنند که ۳۸٪ در iOS و ۶۲٪ باقی مانده در Android هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن