دانلود اپلیکیشن‌های ایرانی که دیگر در اپ استور نیستند

0 106

اپل به حذف اپلیکیشن‌های ایرانی رو آورده است، اپ‌هایی که خارج از دسترس اپل به تجارت مشغولند همگی حذف می‌شوند. ما که در ایران هستیم و با آمریکا روابط تجاری نداریم محکومیم به حذف اپلکیشن‌ها، هرچند وزیر و وکیل به تیم کوک نامه‌ نوشته‌اند و همچنین کمپین جمع کردن امضا راه افتاده اما به نظر نمی‌رسد این کارها بازگشت اپلیکیشن‌ها را در پیش داشته باشد.

اپل بار دیگر قوانین اپ استور را به توسعه دهندگان ایرانی یادآوری می‌کند و اپلیکیشن‌ها را یکی پس از دیگری از اپ استور بیرون می‌اندازد، یادم است اسپاتیفای نیز چندی پیش طرحی تشویقی از طریق سایت خود پی گرفت که به صورت مستقل از پرداخت درون برنامه‌ای اپ استور اشتراک بفروشد و از سود دریافتی اپل در هر اشتراک جلوگیری کند اما اپل سرسختانه اسپاتیفای را تهدید به حذف اپلیکیشن آن کرد.

خب با نامه اپلیکیشن ایرانی شاید به اپ استور باز نگردد اما تکلیف برای ما چه خواهد بود؟

یکی از راه‌ها این است که اگر اپلیکیشن را پیش از حذف دانلود کرده‌اید می‌توانید در قسمت Purchased اپ استور و با جستجوی نام برنامه آن را بار دیگر دریافت نمائید.

به این ترتیب: اپ استور، بخش Updates و سپس Purchased، در این قسمت نام برنامه را بجوئید و بار دیگر دریافتش کنید.

اما اگر بخواهید اپلیکیشنی که تاکنون از اپ استور دریافت نکرده‌اید تنها راهِ پیش رو استفاده از سایت‌های رسمی هر اپ خواهد بود، البته سرویس‌هایی نظیر اسنپ امکان استفاده از سایت را نیز ندارند.

آخرین راه برای دانلود اپلیکیشن‌های ایرانی که دیگر در اپ استور نیستند

اوضاع خوبی نیست اما تنها راه استفاده از فروشگاه‌های اپلیکیشن نظیر نصاب و سیب اپ است که می‌توانید از هر یک به اپلیکیشن‌های حذف شده دست برسانید.

بهترین راه؛ جایگزینی مطمئن

بهترین راه استفاده از وب اپلیکیشن خواهد بود، وب اپلیکیشن‌ها تحت وب اجرا می‌شود و تقریبا تمام ویژگی‌های نسخه اپ استوری را دارد.

اسنب – سرویس درخواست خودرو آنلاین : app.snapp.ir

اسنپ فود – سرویس سفارش غذا اینترنتی : snappfood.ir

الو پیک – سرویس پیک موتوری آنلاین : dashboard.alopeyk.com

پاکلین – سرویس خشکشویی آنلاین : paklean.com

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن