۲۶ تیر ۱۳۹۸

حداکثر تعداد اپلیکیشن هایی که می توان در آیفون های مختلف نصب کرد

حداکثر تعداد اپلیکیشن هایی که می توان در آیفون های مختلف نصب کرد

شاید برای شما هم سوال پیش اومده باشه که آیفون شما حداکثر چند برنامه رو پشتیبانی و ساپورت میکنه. خب این موضوع علاوه بر وابستگی که به حافظه گوشی شما داره به اندازه صفحه گوشی شما هم ربط داره… اگر می پرسید چطور در ادامه این پست با ما باشید!

قبل از هر چیز باید بگیم که منظورمون از اسکرین چیه. هنگامی که در هوم اسکرین (Home Screen) یا صفحه اصلی آیفون خود به هستید، میتونید با کشیدن انگشت خود به سمت راست و چپ به صفحات مختلف تعیین شده برای دستگاه مراجعه کنید. به هر یک از این صفحات اصطلاحا اسکرین می‌گوییم.

حداکثر تعداد اسکرین قابل ساخت

 • آیفون‌های ۳٫۵ اینچی براساس iOS 4این آیفون‌ها میتونند حداکثر تا ۱۱ اسکرین رو پشتیبانی کنند.
 • آیفون‌های ۴ اینچی براساس iOS 5 و iOS 6: این آیفون‌ها میتونند حداکثر تا ۱۱ اسکرین رو پشتیبانی کنند.
 • آیفون‌های ۴ اینچی مجهز به iOS 7 و نسخه‌های بالاتر: این آیفون‌ها میتونند حداکثر تا ۱۵ اسکرین رو پشتیبانی کنند.
 • آیفون‌های ۴٫۷ اینچی: این آیفون‌ها میتونند حداکثر تا ۱۵ اسکرین رو پشتیبانی کنند.
 • آیفون‌های ۵٫۵ اینچی: این آیفون‌ها میتونند حداکثر تا ۱۵ اسکرین رو پشتیبانی کنند.

 

حداکثر تعداد پوشه های قابل ساخت

پوشه هم که نیازی به توضیح آنچنان نداره و اکثر شما طریقه پوشه ساختن در آیفون ها رو بلدید و خب مسلمه که بی نهایت پوشه نمیشه ساخت و بستگی به اندازه آیفون داره.

 • آیفون‌های ۳٫۵ اینچی براساس iOS 4در هر اسکرین از این آیفون‌ها میتونید ۱۶ پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم قادر به اضافه کردن ۴ پوشه هستید. بنابراین با توجه به امکان ساخت ماکسیمم ۱۱ اسکرین در این نوع از آیفون‌ها، شما میتونید حداکثر ۱۸۰ پوشه رو بسازید.
 • آیفون‌های ۴ اینچی براساس iOS 5 و iOS 6: در هر اسکرین از این آیفون‌ها میتونید ۲۰ پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم قادر به اضافه کردن ۴ پوشه هستید. بنابراین با توجه به امکان ساخت ماکسیمم ۱۱ اسکرین در این نوع از آیفون‌ها، شما میتونید حداکثر ۲۲۴ پوشه رو بسازید.
 • آیفون‌های ۴ اینچی مجهز به iOS 7 و نسخه‌های بالاتر: در هر اسکرین از این آیفون‌ها میتونید ۲۰ پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم قادر به اضافه کردن ۴ پوشه هستید. بنابراین با توجه به امکان ساخت ماکسیمم ۱۵ اسکرین در این نوع از آیفون‌ها، شما میتونید حداکثر ۳۰۴ پوشه رو بسازید.
 • آیفون‌های ۴٫۷ اینچی: در هر اسکرین از این آیفون‌ها میتونید ۲۴ پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم قادر به اضافه کردن ۴ پوشه هستید. بنابراین با توجه به امکان ساخت ماکسیمم ۱۵ اسکرین در این نوع از آیفون‌ها، شما میتونید حداکثر ۳۶۴ پوشه رو بسازید.
 • آیفون‌های ۵٫۵ اینچی: در هر اسکرین از این آیفون‌ها میتونید ۲۴ پوشه بسازید. در بخش یا منوی زیرین (Dock) این آیفون‌ها هم قادر به اضافه کردن ۴ پوشه هستید. بنابراین با توجه به امکان ساخت ماکسیمم ۱۵ اسکرین در این نوع از آیفون‌ها، شما میتونید حداکثر ۳۶۴ پوشه رو بسازید.

همونطور که دیدید، شما میتونید در بهترین شرایط ممکن ۳۶۴ پوشه رو در اسکرین‌های آیفون خودتون بسازید. در بدترین شرایط ممکن هم این تعداد معادل با ۲۲۴ پوشه است.

حداکثر تعداد برنامه های قابل استفاده

 • آیفون‌های ۳٫۵ اینچی براساس iOS 4در این آیفون‌ها هر پوشه می‌تواند ۱۲ آیکون برنامه مختلف رو تو خودش جا بده. با توجه به اینکه در این آیفون‌ها میتونید نهایتا ۱۸۰ پوشه بسازید، بنابراین حداکثر تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به ۲۱۶۰ اپلیکیشن می‌رسد!
 • آیفون‌های ۴ اینچی براساس iOS 5 و iOS 6: در این آیفون‌ها هر پوشه میتونه ۱۶ آیکون برنامه مختلف رو تو خودش جا بده. با توجه به اینکه در این آیفون‌ها میتونید نهایتا ۲۲۴ پوشه بسازید، بنابراین حداکثر تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به ۳۵۸۴ اپلیکیشن می‌رسد!
 • آیفون‌های ۴ اینچی مجهز به iOS 7 و نسخه‌های بالاتر: در این آیفون‌ها هر پوشه میتونه ۱۳۵ آیکون برنامه مختلف رو تو خودش جا بده. با توجه به اینکه در این آیفون‌ها می‌توانید نهایتا ۳۰۴ پوشه بسازید، بنابراین حداکثر تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به ۴۱۰۴۰ اپلیکیشن می‌رسد!
 • آیفون‌های ۴٫۷ اینچی: در این آیفون‌ها هر پوشه میتونه ۱۳۵ آیکون برنامه مختلف رو تو خودش جا بده. با توجه به اینکه در این آیفون‌ها میتونید نهایتا ۳۶۴ پوشه بسازید، بنابراین حداکثر تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به ۴۹۱۴۰ اپلیکیشن می‌رسد!
 • آیفون‌های ۵٫۵ اینچی: در این آیفون‌ها هر پوشه میتونه ۱۳۵ آیکون برنامه مختلف رو تو خودش جا بده. با توجه به اینکه در این آیفون‌ها میتونید نهایتا ۳۶۴ پوشه بسازید، بنابراین حداکثر تعداد برنامه های قابل استفاده در آن‌ها به ۴۹۱۴۰ اپلیکیشن می‌رسد!

بنابراین حداکثر تعداد اپلیکیشن های قابل استفاده در آیفون تحت بدترین شرایط معادل با ۲۱۶۰ اپلیکیشن بوده و این رقم در بهترین شرایط ممکن برابر با ۴۹۱۴۰ اپلیکیشن است.

برچسب ها:
ارسال نظر