۴ تیر ۱۳۹۸

تفاوت آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس در چیست؟!

تفاوت آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس در چیست؟!

پیش اومده که خیلی هاتون هنگام خرید، بین دو گجت آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس ساخت کمپانی اپل گیج شدید و تفاوت این دو رو درست نمیدونید. اما به راستی تفاوت آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس در چیست؟!

تفاوت اول: جنس بدنه

iphone 8plus VS iphone 7plus

اولین تفاوت بین آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس مربوط به جنس بدنه اوناست. اپل بدنه آیفون های جدیدش رو از ترکیب فلز و شیشه ساخته اما آیفون های سال گذشته این شرکت از بدنه ای تمام فلزی بهره می‌بردند. بنابراین در اولین مرحله باید تغییر جنس بدنه دو آیفون مذکور را از تفاوت های آن ها بشماریم.

تفاوت دوم: ابعاد و وزن

گوشی آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس از نظر ابعاد و وزن چندان تفاوت آشکاری در مقایسه با یکدیگر ندارند و با در دست گرفتن اونا کمتر کسی متوجه تفاوت وزنی و ابعادی مابین این دو محصول میشه. اما در هر حال آیفون ۸ پلاس به مقدار ناچیزی از آیفون ۷ پلاس بزرگ تر شده و وزن آن هم در مقایسه با این محصول چیزی در حدود ۴ گرم افزایش یافته است. البته یه بار دیگر تاکید می‌کنیم که تفاوت وزن و ابعاد آیفون ۸ پلاس با آیفون ۷ پلاس بسیار ناچیز بوده و تقریبا ملموس نیست.

iphone 8plus VS iphone 7plusتفاوت سوم: سیستم عامل iOS 11

تفاوت بعدی میان این دو گجت مربوط به سیستم عامل پیش فرض نصب شده بر روی اوناست. آیفون ۸ پلاس به طور پیش فرض از iOS 11 بهره‌مند است، اما آیفون ۷ پلاس در حالت پیش فرض از iOS 10.0.1 بهره می‌برد. بنابراین سیستم عامل پیش فرض نصب شده بر روی دو گوشی مورد نظر هم از تفاوت هایشان به شمار می‌رود.

تفاوت چهارم: بهره‌مندی نمایشگر از تکنولوژی True Tone

iphone 8plus VS iphone 7plus

یکی از تفاوت های ریزی که گوشی آیفون ۸ پلاس در مقایسه با آیفون ۷ پلاس داره مربوط به پشتیبانی صفحه نمایش دستگاه از تکنولوژی True Tone میشه. این قابلیت باعث میشه صفحه نمایش آیفون ۸ Plus بتونه با توجه به نور محیط، شدت رنگ ها و سفیدی تصاویر نمایش داده شده بر روی نمایشگر خودش رو تنظیم کنه. برای مثال اگر در محیطی کم نور باشید، صفحه نمایش آیفون ۸ پلاس رنگ بندی محتوای خود رو گرم تر ارائه می‌کند و برعکس در محیط های پر نور بر روی رنگ های سردتر معطوف خواهد شد.

تفاوت پنجم: تراشه و پردازنده

اپل در آیفون ۸ پلاس از تراشه A11 Bionic استفاده کرده که یک پردازنده مرکزی شش هسته‌ای رو به همراه خود دارد. دو هسته این پردازنده هسته‌های قدرتمند و بازده آن هستند و چهار هسته دیگر از نوع بهینه خواهند بود. اما آیفون ۷ پلاس از تراشه A10 بهره می‌برد که پردازنده مرکزی آن چهار هسته‌ای است. دو هسته پردازشگر آن بهینه و دو هسته دیگر پر بازده هستند. طبق ادعای اپل، سرعت هسته‌های بهینه تراشه A11 تقریبا ۷۰ درصد از سرعت هسته‌های بهینه تراشه A10 بیشتر بوده و سرعت هسته‌های پر بازده آن هم ۲۵ درصد از سرعت هسته‌های پر بازده تراشه A10 بیشتر خواهند بود.

بنابراین شک نداشته باشید که قدرت پردازشی گوشی آیفون ۸ پلاس به مراتب از آیفون ۷ پلاس بیشتر خواهد بود. ضمنا پردازنده گرافیکی تراشه A11 هم توسط خود اپل توسعه داده شده و به مراتب از پردازنده گرافیکی PowerVR Series7XT Plus تراشه A10 در آیفون ۷ پلاس بهتر عمل می‌کند. پس تراشه و قدرت پردازشی هم از دیگر تفاوت های اصلی گوشی آیفون ۸ پلاس  نسبت به آیفون ۷ پلاس خواهد بود.

تفاوت ششم: آپشن های حافظه داخلی

آیفون ۷ پلاس رو میتونید از نظر حافظه داخلی در سه نسخه مختلف ۳۲، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی خریداری کنید، اما گوشی  آیفون ۸ پلاس از این نظر دو آپشن رو ارائه می‌کند که به ترتیب ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایتی هستند.

تفاوت هفتم: قابلیت Portrait Lightening دوربین اصلی آیفون ۸ پلاس

از نظر سخت افزاری تقریبا تفاوتی مابین دو سنسور دوربین اصلی آیفون ۸ پلاس و آیفون ۷ پلاس وجود ندارد، اما اپل اشاره کرده که سنسورهای دوربین اصلی آیفون ۸ پلاس از پیکسل های عمیق تر، سریع‌ تر، بزرگ تر و یک فیلتر رنگی جدید بهره می‌برند. گذشته از این موضوع، دوربین اصلی آیفون ۸ پلاس یک ویژگی خاص دارد که با نام Portrait Lightening شناخته می‌شود. به موجب این قابلیت کاربر میتونه حتی بعد از ضبط عکس نسبت به تغییر نحوه تابش نور در عکس و تنظیم آن اقدام کند.

تفاوت هشتم: ضبط ویدیوهای ۴k با فریم ریت ۶۰frp و ضبط ویدیوهای فول اچ دی با فریم ریت ۲۴۰frt

دوربین اصلی آیفون ۸ پلاس از نظر قابلیت ضبط ویدیو هم در مقایسه با دوربین اصلی آیفون ۷ پلاس پیشرفت هایی رو به همراه داشته. برای مثال محدودیت فیلمبرداری ۴k با فریم ریت ۳۰ فریم در هر ثانیه که در آیفون ۷ پلاس شاهد آن بودیم هم اکنون برطرف شده و کاربران آیفون ۸ پلاس می‌توانند با دوربین اصلی دستگاه به ضبط ویدیو های ۴K با نرخ فریمی ۶۰ فریم در هر ثانیه بپردازند. همچنین ضبط ویدیوهای فول اچ دی با فریم ریت ۲۴۰ فریم در هر ثانیه هم توسط دوربین اصلی آیفون ۸ پلاس امکانپذیر شده است که پیش از این در دوربین آیفون ۷ پلاس محدود به فریم ریت ۱۲۰ فریم در هر ثانیه بود.

تفاوت نهم: پشتیبانی از شارژ بیسیم و شارژ سریع

گوشی آیفون ۸ پلاس به دلیل بهره‌مندی از بدنه فلزی – شیشه ای از قابلیت شارژ بیسیم پشتیبانی می‌کند. همچنین این محصول از قابلیت شارژ سریع اختصاصی هم پشتیبانی به عمل خواهد آورد که به موجب آن باتری دستگاه ظرف مدت زمان ۳۰ دقیقه تا ۵۰ درصد شارژ می‌شود. متاسفانه آیفون ۷ پلاس اپل از این ویژگی ها بی بهره است. بنابراین این مسئله هم از دیگر تفاوت های اصلی آیفون ۸ پلاس در مقایسه با آیفون ۷ پلاس خواهد بود.

تفاوت دهم: ظرفیت باتری

اپل ظرفیت باتری گوشی آیفون ۸ پلاس رو در مقایسه با نسل قبل کاهش داده است. باتری آیفون ۸ پلاس ظرفیت ۲۶۷۵ میلی آمپر ساعتی دارد، این موضوع در حالی است که آیفون ۷ پلاس از یک باتری ۲۹۰۰ میلی آمپر ساعتی بهره می‌برد. با این حال اپل مدعی شده که باتری آیفون ۸ پلاس از نظر عملکرد مشابه با باتری آیفون ۷ پلاس عمل کند. ما هم پیش بینی می‌کنیم که ادعای اپل با توجه به تجهیز آیفون ۸ پلاس به تراشه بهینه A11 Bionic صحیح باشد.

تفاوت یازدهم: قیمت

اپل قیمت نسخه پایه‌ای گوشی آیفون ۸ پلاس را برابر با ۷۹۹ دلار در نظر گرفته است. این موضوع در حالی است که به محض معرفی این گوشی، قیمت آیفون ۷ پلاس ۶۴۹ دلار شده است. بنابراین قیمت دو گوشی نام برده شده هم تفاوت هایی را در بر می‌گیرد.

ارسال نظر