۴ تیر ۱۳۹۸

با 'Battery Health' آشنا شوید!

با ‘Battery Health’ آشنا شوید!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

اپل ویژگی جدید Battery Health را همانطور که وعده داده بود در iOS 11.3 بتا ۲ معرفی کرد.

با ورود به قسمت «Battery Health» در منوی تنظیمات، صفحه ای را میبینید که حداکثر ظرفیت باتری را نشان می دهد و به شما این امکان را می دهد تا بدانید که آیا دستگاه شما در حال حاضر از عملکرد پیک عادی استفاده می کند یا خیر

در اینجا تنظیمات جدید در بخش Battery Health را شرح می دهیم:

حداکثر ظرفیت باتری 

این قسمت شامل اطلاعات در مورد حداکثر ظرفیت باتری و عملکرد حداکثر است

ظرفیت حداکثر باتری، ظرفیت باتری دستگاه را نسبت به زمانی که گوشی نو  و تازه بود است اندازه گیری می کند. باتری ها با ۱۰۰٪ شروع به کار میکنند و به مرور زمان کهنه و دیگر نمیتوانند از ۱۰۰% ظرفیت خود بهره ببرند. یک باطری معمولی برای نگهداری تا ۸۰٪ ظرفیت در ۵۰۰ دوره شارژ کامل (از ۰تا ۱۰۰٪) در هنگام کار در شرایط عادی طراحی شده است.

همانطور که سلامت باتری شما در حال کاهش است، توانایی آن برای به دست آوردن عملکرد حداکثر را نیز از دست می دهد. Battery Health شامل یک قسمت برای قابلیت عملکرد Peak است که در آن پیام های زیر ممکن است ظاهر شوند:

عملکرد طبیعی است (Performance is normal)

 

هنگامی که وضعیت باتری می تواند عملکرد پیک عادی را پشتیبانی کند و ویژگی های مدیریت عملکرد را نداشته باشد، این پیام را مشاهده خواهید کرد: باتری شما در حال حاضر از عملکرد پیک عادی پشتیبانی میکند.

مدیریت عملکرد اعمال شد (Performance management applied)

هنگامی که ویژگی های مدیریت عملکرد اعمال می شود، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

آیفون خاموش شدن غیر منتظره ای را تجربه کرده است، زیرا باتری قادر به ارائه توان ضروری و کافی نیست. مدیریت عملکرد برای جلوگیری از این اتفاق دوباره به کار گرفته شده است. غیرفعال کردن …

توجه داشته باشید که اگر مدیریت عملکرد را غیرفعال کنید، نمیتوانید آن را دوباره فعال کنید. اگر خاموش شدن غیرمنتظره رخ دهد، دستگاه دوباره به طور خودکار این گزینه را فعال خواهد کرد. گزینه غیرفعال نیز در دسترس خواهد بود.

وضعیت باتری نامشخص است (Battery health unknown)

اگر iOS قادر به تعیین سلامت باتری دستگاه شما نیست، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

این آیفون قادر به تعیین سلامت باتری نیست. نمایندگی های مجاز اپل می تواند باتری را برای شما تعویض کند.

مدیریت عملکرد خاموش است (Performance management turned off)

اگر ویژگی مدیریت عملکرد اعمال شده را غیرفعال کنید، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

آیفون خاموش شدن غیر منتظره ای را تجربه کرده است، زیرا باتری قادر به ارائه توان ضروری و کافی نیست به این خاطر که شما مدیریت عملکرد گوشی را خاموش کرده اید.

اگر دستگاه یک خاموش شدن غیرمنتظره دیگر را تجربه کند، ویژگی های مدیریت عملکرد دوباره اعمال خواهد شد. گزینه غیرفعال نیز در دسترس خواهد بود.

سلامت باتری ضعیف است (Battery health degraded)

اگر وضعیت سلامتی باتری به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند، پیام زیر نیز ظاهر خواهد شد:

سلامت باتری شما به طور قابل توجهی کاهش یافته است. نمایندگی های مجاز Apple می توانند باتری را جایگزین کنند تا بتوانید عملکرد و ظرفیت کامل را به گوشی خود برگردانید.

این پیام یک مسئله ایمنی را نشان نمی دهد. باتری شما هنوز هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، ممکن است مشکلات باتری و کارایی گوشی مانند قبل نباشد. تعویض باتری میتواند گوشی شما را همانند روز اول قوی کند.

این آپدیت دیروز برای توسعه دهندگان منتشر شد و طی ماه آتی برای عموم عرضه خواهد شد.

[/vc_column_text][us_separator][us_btn text=”به کانال ایران اپل در تلگرام بپیوندید.” link=”url:https%3A%2F%2Ft.me%2Fjoinchat%2FAAAAADvR7uLwJXa_BDF0Ug|||” color=”secondary” align=”center”][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها:
ارسال نظر