۴ تیر ۱۳۹۸

ایرانسل فناوری VoLTE را در مشهد و تهران راه‌اندازی کرد

ایرانسل فناوری VoLTE را در مشهد و تهران راه‌اندازی کرد

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ایرانسل فناوری VoLTE را در مشهد و تهران راه‌اندازی کرد

ایرانسل فناوری VoLTE را در مشهد و تهران راه‌اندازی کرد

ایرانسل در اقدامی جدید در حال استفاده از فناوری VoLTE یا انتقال صوت بر بستر شبکه‌ی نسل چهارم است. در گام اول این شبکه در مشهد و تهران راه‌اندازی شده است.

اما VoLTE چیست و چه تفاوتی با فناوری قبلی مورد استفاده برای انتقال صدا دارد؟ فناوری Voice over LTE همان فناوری انتقال صدا بر بستر شبکه‌ی نسل چهارمی است و برای پشتیبانی از مکالمه صوتی در شبکه‌های ۴G یک فناوری ضروری است و بدون استفاده از آن نمی‌توان انتقال صدا را در شبکه‌های LTE انجام داد. اگر توجه کرده باشید، در صورتی که دیتای گوشی هوشمند روشن بوده و همزمان مکالمه‌ای برقرار شود، پیش از پیاده‌سازی این فناوری جدید، دیتایموبایل نیز تغییر کرده و ارتباط ۲G یا ۳G برقرار می‌شود، اما با استفاده از فناوری VoLTE‌ دیگر نیازی به انتقال به فناوری‌های قدیمی‌تر نیست و می‌توان صدا را در همان بستر ۴G انتقال داد.

با استفاده از فناوری VoLTE می‌توان همزمان با انجام مکالمه‌ی صوتی، تصویر، فیلم، پیغام متنی یا هرچیز دیگری را در بستر اینترنت دریافت یا ارسال کرد. فناوری VoLTE ظرفیت بیشتری دارد به‌طوری‌که نرخ انتقال صدا و دیتا در شبکه‌ی ۴G در مقایسه با شبکه‌ی ۳G سه برابر بیشتر و در مقایسه با ۲G تا ۶ برابر بیشتر است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که پیاده‌کردن این فناوری از سوی ایرانسل به این معنی نیست که تمام کاربران می‌توانند از VoLTE بهره ببرند. حتی تمام گوشی‌هایی که از ارتباط ۴G پشیبانی می‌کنند نیز دارای قابلیت VoLTE نیستند.

برای فعال کردن VoLTE روی گوشی‌های هوشمند ال‌جی کافی است تا وارد تنظیمات گوشی شده و پس از ورود به قسمت تنظیمات بیشتر یا همان More در قدم اول ۴G‌ را فعال کرده و سپس با انتخاب شبکه‌های موبایل یا mobileNetworks و وارد شدن به آن، VoLTE را فعال کرد.

فعال کردن VoLTE ال جی

در گوشی هواوی پی ۱۰ برای استفاده از VoLTE باید وارد تنظیمات شده و از قسمت اتصالات یا Connectivity روی گزینه‌ی بیشتر یا More کلیک کرده و پس از انتخاب Mobile Networks و GSM/WCDMA/LTE از بخش Mobile Mode، گزینه‌ی VoLTE‌را فعال کرد.

فعال کردن VoLTE هواوی

بنابر اطلاعات ارائه شده با وجود اینکه آیفون‌های اپل از چنین گزینه‌ای پشتیبانی می‌کنند، اما در حال حاضر امکان استفاده از این قابلیت روی گوشی‌های آیفون مهیا نیست و این گوشی‌ها نمی‌توانند از فناوری VoLTE استفاده کنند. برای فعال کردن این ویژگی روی گوشی‌های آیفون باید از مسیر Cellular>Cellular Data Option وارد تنظیمات شده و در صورت غیرفعال بودن LTE آن را فعال کرده و سپس Voice & Data‌را فعال کرد.

فعال کردن VoLTE آیفون

در صورتی که شما جزو مشترکان ایرانسل هستید، آیا این ویژگی برای شما فعال شده یا خیر؟

منبع: زومیت

[/vc_column_text][us_separator][us_btn text=”به کانال ایران اپل در تلگرام بپیوندید.” link=”url:https%3A%2F%2Ft.me%2Fjoinchat%2FAAAAADvR7uLwJXa_BDF0Ug|||” color=”secondary” align=”center”][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها: ،
ارسال نظر