۴ تیر ۱۳۹۸

اپل چگونه می تواند با تکیه بر طراحی و حریم خصوصی در صنعت بهداشت و سلامت موفق شود؟

اپل چگونه می تواند با تکیه بر طراحی و حریم خصوصی در صنعت بهداشت و سلامت موفق شود؟

همانطور که گزارش های قبلی اشاره کرده اند، اپل علاقه رو به رشدی به صنعت مراقبت های پزشکی دارد. این کمپانی افراد زیادی را در این زمینه را استخدام کرده و به تلاش خود برای تبدیل آیفون به بستری برای سوابق پزشکی کاربران ادامه میدهد.

یک گزارش خبری از CNBC این موضوع را بررسی میکند که اپل چگونه قصد دارد در صنعت پزشکی که اخیرا توجه دیگر شرکت ها را نیز به خود جلب کرده است، موفق شود.

این گزارش توضیح می دهد که در مقیاسی وسیع، کمپانی های تکنولوژی مانند آلفابت، اپل، آمازون، مایکروسافت و… می توانند با توجه به اطلاعاتی که از کاربران در اختیار دارند، قدم های بزرگی را در صنعت پزشکی بردارند. به این معنی که هر کدام از آنها به جای ایجاد انقلابی عظیم در این زمینه سعی در تمرکز روی نقاط قوت خود دارند.

تیم سلامت اپل توانسته با تکیه بر تخصص خود در طراحی و اعتماد کاربران در این زمینه موفق شود. اپل واچ با تشویق کاربران به تنظیم یک هدف مشخص در ورزش های روزانه به کاربران کمک می کند که سالم بمانند.

wappleآنها به راهی برای مردم دست یافته اند بتوانند سوابق پزشکی خود را در آیفون گرآوردی و ذخیره کنند. اطلاعاتی که با تاکید اپل بر حفظ حریم خصوصی کاربران و عدم علاقه این شرکت به تبلیغات هدفمند بر اساس این اطلاعات کاملا هماهنگ است.

از سوی دیگر، اپل در زمینه هایی که در آن تخصص لازم را ندارد، مانند دستگاه های پزشکی یا فروش مواد دارویی دوری می کند. تیم کوک در مصاحبه های خود به صراحت بیان کرده است که نمی خواهد اپل واچ به یک دستگاه تنظیم شده برای اهداف سلامتی در زمینه پزشکی تبدیل شود.

اگرچه این به معنای آن نیست که اپل علاقه ای به این زمینه ها ندارد. گزارش های منتشر شده در سال گذشته نشان می دهند که اپل در میان ۹ شرکت تکنولوژی انتخاب شده توسط سازمان غذا و داروی آمریکا برای آزمایش برنامه ای که اجازه ای می دهد محصولات پزشکی در زمان کمتری تولید و عرضه شوند، قرار داشته است.

البته باید در آینده منتظر تغییراتی که تلاش های اپل در زمینه سلامت بوجود خواهد آورد، باشیم.

ارسال نظر