اپل دیوار های NFC را برای توسعه دهندگان میشکند

0 69

اپل با معرفی تراشه NFC در آیفون ۶ و محدود کردن استفاده از آن به اپل پی، بسیاری از کاربران خود را ناامید کرد؛ چرا که ایجاد این محدودیت، دست کم گرفتن هدف اصلی این تراشه محسوب می‌شد. اما، گزارش‌های اخیر حاکی از این هستند که اپل قصد دارد با گسترش کاربردهای NFC در گوشی‌های آیفون، سیاست خود را تغییر دهد.

بنا بر گزارش ها احتمالاً به زودی می توان علاوه برای پرداخت کرایه تاکسی توسط NFC آیفون، درِ منزل یا خودرو خود را با استفاده از آن باز کرد.

NFC از سر واژه های عبارت Near Field Communication یا ارتباط حوزه نزدیک گرفته شده و همانطور که از نامش بر می آید امکان ارتباط کوتاه برد دستگاه ها با یکدیگر را فراهم می نماید. برای این منظور دست کم به یک دستگاه فرستنده نیاز است و البته دستگاهی که سیگنال ها را دریافت نماید.

اپل با معرفی فریم‌ورک CoreNFC در iOS 11 نخستین قدم را در راه کاهش محدودیت‌های NFC برداشت. این فریم‌ورک به اپلیکیشن‌های شخص ثالث امکان می‌داد به تراشه‌ی NFC دسترسی داشته باشند؛ اما عملکرد آن همچنان محدودکننده است.

API محدودکننده اپل، اجازه ایجاد تغییرات در داده‌ها یا استفاده از NFC بدون باز کردن اپلیکیشن به کاربر نمی‌دهد. به همین دلیل، دارندگان آیفون نمی‌توانند آنطور که باید، از قابلیت‌های تراشه‌ی NFC و ویژگی اپلیکیشن‌های مبتنی بر این تراشه استفاده کنند. در واقع API‌ مورد نظر تنها زمانی امکان دسترسی به تراشه به اپلیکیشن می‌دهد که آیفون آنلاک و اپلیکیشن مورد نظر در حال اجرا باشد. به‌عنوان مثال، کاربران برای باز کردن درب هتل باید وارد اپلیکیشن آن بشوند و سپس، گوشی را به قفل در نزدیک کنند. البته باید به این نکته اشاره کرد که چنین محدودیت‌هایی در سرویس پرداخت اپل وجود ندارد.

گزارش ها اشاره به این موضوع دارند که اپل در کنفرانس توسعه دهندگان خود که از ۱۴ خرداد ماه آغاز خواهد شد، به معرفی فناوری مورد بحث خواهد پرداخت. در صورت عرضه این فناوری، آیفون های ساخت سال ۲۰۱۴ و به بعد قادر خواهند بود با دریافت به روز رسانی نرم افزاری، از قابلیت های جدید بهره ببرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ