اپل با عرضه ios 11.4.1 ابزار به دست آوردن رمز آیفون توسط پلیس را غیرفعال می کند

0 89

اپل با عرضه ios 11.4.1 ابزار به دست آوردن رمز آیفون توسط پلیس را غیرفعال می کند

اپل اخیرا ios 11.4.1 را عرضه کرد، و در حالیکه بیشتر ما از الان مشتاق تمام چیز هایی هستیم که در ios 12 عرضه می شوند، این بروزرسانی کوچک حاوی ویژگی امنیتی مهمی است: USB Restricted Mode یا حالت محافظت شده برای USB.

اپل ویژگی های محافظ در برابر دستگاه هایی که توسط اجراکنندگان قانون و شرکت های خصوصی برای به دست آوردن رمز عبور آیفون از طریق اتصال به پورت لایتنینگ استفاده می شوند و رمز گذاری های محافظتی اپل را دور می زند را به سیستم عامل خود اضافه کرد.

اگر به تنظیمات بروید و پایین Face ID & Passcode ( یا Touch Id & Passcode ) را نگاه کنید، می توانید سوییچ جدیدی را برای USB Accessories مشاهده کنید. در حالت پیشفرض این سوییچ در حالت خاموش قرار دارد. به این معنی که زمانیکه آیفون یا آیپد شما برای مدت زمام بیشتر از ۱ ساعت بطور مداوم قفل بوده است، ios دیگر به شما اجازه ی وصل کردن لوازم جانبی از طریق USB را نخواهد داد که باعث غیرفعال شدن دستگاه های به دست آوردن یا کرک رمز مانند GrayKey خواهد شد. اگر می خواهید لوازم جانبی شما بعد از ۱ ساعت همچنان به فعالیت ادامه دهند، باید سوییچ این ویژگی را روی حالت روشن قرار دهید تا محدودیت ۱ ساعته را از بین ببرید.

البته استفاده از واژگان در توصیحات زیر این ویژگی کمی گیج کننده است، زیرا شما باید این سوییچ را روی حالت خاموش قرار دهید تا آیفون شما در امن ترین حالت ممکن باشد.

تصمیم اپل در بکار گیری حالت محافظت شده، حریم خصوصی کاربر را تقویت می کند، ولی ممکن است دوباره شرکت را در برابر مسیولین و نهاد های اجرا کننده قانون که می خواهند به اطلاعات موجود در آیفون های ضبط شده دسترسی داشته باشند، قرار دهد.

اپل در این باره توضیح می دهد :

« ما همواره در حال تلاش برای تقویت محافظت های امنیتی در تمام محصولات اپل هستیم تا به مشتریان کمک کنیم بتوانند در برابر هکر ها، سارقان هویت و نفوذ در اطلاعات شخصی از خود دفاع کنند. ما بیشترین احترام را برای نهاد های اجرا کننده قانون داریم و نمی خواهیم پیشرفت های امنیتی ما باعث از بین رفتن تلاش آنها در انجام وظیفه باشد »

اپل در سال ۲۰۱۶ درباره آیفون مرتبط با تیراندازی های تروریستی San Bernardino با FBI روبرو شد و درخواست آنها برای ساخت نرم افزاری که به آنها اجازه دور زدن ویژگی های امنیتی آیفون – که برای محافظت از اطلاعات رمزگذاری شده بر روی تمام محصولات ios طراحی شده اند – بدهد، را نپذیرفت. اپل نگران بود که چنین نرم افزاری به سرعت به دست افراد مخرب خواهد افتاد و میلیون ها مشتری را آسیب پذیر خواهد کرد. اگرچه FBI شکایت خود از اپل را پس گرفت و فاش کرد که توانسته از طریق راه های دیگری به اطلاعات موجود در آیفون دسترسی پیدا کند. اگر آنها از طریق USB موفق به این کار شده باشند، اپل اکنون به طور موثری راه رسیدن به اطلاعات آیفون را مسدود کرده است.

جدا از معرفی حالت USB محافظت شده، این بروزرسانی تعداد زیادی از باگ ها در مورد ویژگی Find My AirPods را برطرف می کند.

منبع The Verge

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ