۴ تیر ۱۳۹۸

اظهارات غیررسمی کریگ فدریگی درباره Face ID

اظهارات غیررسمی کریگ فدریگی درباره Face ID

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

«کریگ فدریگی» معاون ارشد بخش مهندسی نرم افزار اپل اخیرا در ایمیلی که خطاب به یکی از کاربران ارسال کرده، اعلام داشته در حال حاضر تمرکز این شرکت بر هویت سنجی تک کاربره توسط Face ID  است و قرار نیست در آینده نزدیک پشتیبانی از چند کاربر به سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰ اضافه شود.

از سوی دیگر در مورد حسگر اثر انگشت Touch ID قضیه فرق می کند؛ از آنجایی که می توان تا پنج اثر انگشت را برای آیفون های دارای این حسگر تعریف کرد، لذا می توان در عمل پنج کاربر مختلف را در قالب یک کاربر برایش تعریف کرد.

البته فدریگی همچنان اعتقاد دارد که (Touch ID) نیز در واقع برای تعریف کردن چند انگشت یک کاربر است و نه انگشتان چند کاربر. او همچنین گفته FaceID در آینده می تواند از چنین چهره نیز پشتیبانی کند، ولی در نهایت مشخص نکرده که این قابلیت چه زمانی قرار است به آیفون ۱۰ بیاید.

پیشتر برخی درستی این ایمیل را زیر سوال برده بودند ولی بر اساس بررسی هایی که سایت  «MacRumors»  انجام داده دریافته این ایمیل دقیقاً از طرف سرورهای اپل ارسال شده و صحت آن مورد تأیید است.

با وجود اینکه اپل ادعا می کند Face ID بسیار امن است و میزان خطای بسیار ناچیز یک مورد در هر یک میلیون دارد، ولی پیشتر در دیجیاتو خوانده بودید که بارها از دوقلوهای همسان و حتی ماسک چهره شکست خورده است.

[/vc_column_text][us_separator][us_btn text=”به کانال ایران اپل در تلگرام بپیوندید.” link=”url:https%3A%2F%2Ft.me%2Fjoinchat%2FAAAAADvR7uLwJXa_BDF0Ug|||” color=”secondary” align=”center”][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها:
ارسال نظر