آیفون ۶٫۱ اینچی بعدی اپل احتمالاً فاقد ۳D Touch خواهد بود

0 97

اپل احتمالاً در برخی از مدل های آیفون بعدی خود تکنولوژی لمس سه بعدی (۳D Touch) را تعبیه نخواهدکرد.

قابلیت ۳D Touch که اولین بار در آیفون ۶ اس ارائه شد، به کاربر امکان می دهد که بسته به میزان فشاری که با انگشتان خود به نمایشگر اعمال می کند، ژست های حرکتی ویژه ای را اجرا نماید. با این حال به نظر می رسد این قابلیت در چند سالی که از عرضه آن می گذرد، چندان هم بین کاربران محبوب نشده است.

مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور موسسه KGI Securities پیش از این اعلام کرده بود که اپل قصد دارد در سال جاری میلادی ۳ آیفون جدید را روانه بازار کند؛ مدل های جایگزینی برای آیفون ۱۰ فعلی که احتمالاً با نام های Xs و Xs Plus روانه بازار می شوند و از نمایشگرهای OLED در اندازه های ۵٫۸ و ۶٫۵ اینچی بهره می برند.

در حالی که در کنار این دو قرار است یک آیفون ارزان قیمت تر بهره مند از نمایشگر LCD با اندازه ۶٫۱ اینچی (شاید با نام آیفون ۹) روانه بازار شود.

ظاهر احتمالی آیفون های ۲۰۱۸

 

بر اساس اعلام تحلیلگر یاد شده، اپل فناوری ۳D Touch را در آیفون ۶٫۱ اینچی آتی تعبیه نخواهد کرد. همچنین پیشتر او گزارش کرده بود که آیفون ۶٫۱ اینچی قرار است از تکنولوژی «حسگر روی شیشه» یا به اختصار «CGS» بهره ببرد. به لطف این تغییر پنل نمایشگر با هزینه ای کمتر به تولید خواهد رسید و مقاومت آن نیز افزایش می یابد، گرچه ضخامت آن نسبت به قبل کمی بیشتر خواهد شد.

در صورت استفاده از فناوری CGS، حسگر لمسی باید از زیر نمایشگر به سطح شیشه منتقل شود.

از سوی دیگر پیش از این زمزمه هایی مبنی بر تصمیم اپل به استفاده از نمایشگر منحنی و ژست های کنترلی جدید برای تعبیه در آیفون های بعدی به گوش رسیده بود. با این حال برای مشخص شدن جزئیات آیفون های ۲۰۱۸ احتمالاً باید تا پاییز پیش رو صبر کنیم.

منبع: دیجیاتو

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ