۴ تیر ۱۳۹۸

آیفون ۱۰ گواهی دائمی تأیید نمونه گرفت

آیفون ۱۰ گواهی دائمی تأیید نمونه گرفت

[vc_row][vc_column][vc_column_text]در حالی گواهی دائمی تأیید نمونه آیفون ۱۰ صادر شده است که پیش از این نسبت به واردات این گوشی به کشور موضع‌گیری‌هایی وجود داشت.

پیش‌تر مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کردند که هیچ ثبت سفارش و واردات رسمی برای گوشی موبایل آیفون ۱۰ (iPhone X) به کشور صورت نگرفته است و لذا تمام گوشی‌هایی از این برند که در بازار مشاهده شود، قاچاق خواهند بود.

با توجه به اینکه طرح ملی رجیستری گوشی‌های تلفن همراه نیز – که از اواخر مهر سال جاری اجرایی شده – تصمیم به ساماندهی بازار پر از کالای قاچاق این بخش دارد و بر مبنای آن قرار است تمام گوشی‌هایی که به شکل قاچاق وارد کشور شده‌اند از امکان دریافت خدمات اپراتور بی‌نصیب بمانند؛ متقاضیان خرید گوشی موبایل باید بسیار دقت کنند تا در دام کالای قاچاق نیفتند.

در همین راستا، اداره کل استاندارد و تأیید نمونه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که یکی از وظایفش «ارزیابی نتایج اعلام‌شده در گزارش آزمایشگاه تأیید نمونه به‌منظور تصمیم‌گیری برای ترخیص یا مرجوع کردن تجهیزات» است، گواهی دائمی را برای گوشی آیفون ۱۰ صادر کرد.

اواخر مهرماه سال جاری آیفون‌های ۸ و ۸ پلاس توانستند تأیید و گواهی موقت (اعتبار تا اردیبهشت ۹۷) را از آزمایشگاه تأیید نمونه این سازمان دریافت کنند که ظاهرا گواهی آن‌ها نیز اکنون دائمی شده است.

در حال حاضر مدل‌های A1865 و A1901 آیفون ۱۰ گواهی دائمی تأیید نمونه را دریافت کرده‌اند.

منبع: GSM[/vc_column_text][us_separator][us_btn text=”به کانال ایران اپل در تلگرام بپیوندید.” link=”url:https%3A%2F%2Ft.me%2Fjoinchat%2FAAAAADvR7uLwJXa_BDF0Ug|||” color=”secondary” align=”center”][/vc_column][/vc_row]

برچسب ها: ، ،
ارسال نظر