آیفون ایکس نخرید/ گوشی‌های قاچاق از کار می‌افتند

0 53

آیفون ایکس نخرید/ گوشی‌های قاچاق از کار می‌افتند

 

هنوز هیچ فروشگاهی به طور رسمی آیفون ایکس وارد نکرده است. به نظر می‌رسد قیمت‌های نجومی ۱۷ و ۲۳ میلیون تومانی این گوشی هم مربوط به تک و توک مدل هایی است که توسط مسافران و به صورت قاچاق به کشور رسیده. همین موضوع قیمت این گوشی را غیر واقعی و آن را «نوبرانه» کرده است.

‎چند روزی است که قیمت‌های نجومی آیفون ایکس در ایران خبر ساز شده است. کانال گیزمیز با انتشار عکسی مدعی شد که آیفون ایکس به ایران رسیده و با قیمت ۱۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که این گوشی ۱۰۰۰ دلاری در گمرک کشور تنها ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده و هنوز در مغازه‌های معتبر ایران دیده نمی‌شود. اما آیا واقعا آیفون ایکس ۱۷ میلیون تومانی به ایران رسیده است؟

‎اپل‌فروشان مجتمع تجاری پایتخت به «پول نیوز» می‌گویند که هنوز آیفون ایکسی برای فروش ندارند و باید تا آخر امروز یا فردا برای خرید این گوشی پرحاشیه صبر کنیم. این در حالی است که یکی از مبادی رسمی فروش این محصول که مورد تایید اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی هم هست، می‌گوید آیفون ایکس‌هایی که قبل از ۱۰ الی ۱۵ روز آینده به ایران برسند، قاچاق‌اند.

‎از طرفی مدیر کل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا، چند روز پیش در جمع خبرنگاران اعلام کرد که فعلا گوشی آیفون X از شبکه اپراتوری سرویس نخواهد گرفت. حمیدرضا دهقانی‌نیا توصیه کرد که مردم فعلا برای خرید این گوشی دست نگه دارند. هیچ دستگاه آیفون X در شبکه‌ مشاهده نشده و تاکنون هیچ ثبت سفارشی برای این گوشی انجام نشده، آیفون X قاچاق است و از شبکه اپراتوری سرویس نخواهد گرفت.

‎هنوز هیچ فروشگاهی به طور رسمی آیفون ایکس وارد نکرده است. به نظر می‌رسد قیمت‌های نجومی ۱۷ و ۲۳ میلیون تومانی این گوشی هم مربوط به تک و توک گوشی‌هایی است که توسط مسافران و به صورت قاچاق به کشور رسیده. همین موضوع قیمت این گوشی را غیر واقعی و آن را «نوبرانه» کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

جهت خرید لوازم جانبی اپل می توانید از فروشگاه ایران اپل بازدید نمایید. رد کردن